• ליאור

  נשלח ע"יליאור 23:38, 8 ביולי 2013

  שלום רב. אימי רוצה לערוך צוואה. אנחנו 3 ילדים והיא מעוניינת להוריש את כל רכושה לי בלבד. אני הבן היחיד אשר עוזר ובקשר שוטף וצמוד איתה. היא מבקשת ממני לסיע לה במציאת עו"ד ובהכנת הצוואה. להבנתי אסור לי להיות כלל מעורב בזה. כמו כן ברצוני לעשות זאת באמצעות עו"ד המתמחה בצוואות מסוג זה היות ויתכן ובעתיד יהיו התנגדויות לצוואה מיתר הילדים. חשוב לעשות זאת נכון. תודה מראש.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  11:09, 11 ביולי 2013

  אכן - מי שנהנה מצוואה, מי שיורש לפי צוואה ומי שקרוב שלו (מדרגה ראשונה) יורש לפי צוואה אסור לו להשתתף בעריכת הצוואה. לגבי מציאת עו"ד - אפשר, אך יש להמנע מכל מעורבות בענין מסוג של דיונים עם עורך הדין לגבי הצוואה ותוכנה. כמו כן מומלץ שרק המצווה ישלם את שכר טרחתו של אותו עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.