• 14 ביולי 2013

צוואה

שם תוכן הודעה:אבי נפטר לפני 17 שנים,לפני מותו עבר ארוע מוחי,ונותר משותק,יכולת הדיבור ניפגמה,כמו כן לא זכר את שמי ולא זיהה את רעייתי ובתי.אני מציין זאת כי מיד לאחר המקרה,אישתו השנייה שאינה אימי לקחה אותו לערוך צוואה,בצוואה כתוב ככי הוא מוריש את כל רכושו לאישתו,במקרה ותמות לפניו או יחד עימו,דירה אחת אני אקבל ואת השנייה תקבל אחותה וכך גם לגבי יתר הרכוש חצי אני חצי אחותה,אגב אני בן יחיד.
    ושאלתי האם היא יכולה לשנות את הצוואה ולנשל אותי מהרכוש,ואני שואל כי היא ניתקה קשר עימי לאחר מותו,ללא כל סיבה?והאם לאחר 10 שנים לאחר מותו אני רשאי לברר אם הצוואה תקפה?

14 ביולי 2013
  • מנהל הפורום רונן גדות, עו"ד 14 ביולי 2013

שלילת זכות לפי צוואה

לא ברור משאלתך האם ניתן צו קיום לצוואה או לא. אם ניתן צו קיום, אי אפשר לשנות. אם טרם ניתן צו קיום אך יש לך תעוד רפואי המכויח שאביך לא היה כשר לעשיית צוואה בשעת החתימה עליה, תוכל לתקוף את הצוואה.
    אין יורש אחד לפי צוואה יכול לנשל יורש אחר לפי צוואה.
    אתה יכול לפנות לאתר של הרשם לענייני ירושה ולבדוק האם ניתן צו קיום לצוואת אביך. אפשרלבדוק לפי שם ואפשר לפי מספר זהות.

14 ביולי 2013
    • 15 ביולי 2013

שלילת זכות לפי צוואה

שם תוכן הודעה:כן יש בידי צו קיןם צוואה והעתק הצוואה,האם זה אומר שאיני יכול לפעול יותר לשינוי הצוואה?

15 ביולי 2013
      • מנהל הפורום רונן גדות, עו"ד 15 ביולי 2013

ירושה לפי צוואה - חסד

אם ניתן כבר צו קיום ואם חלף זמן רב, ואם אין ברשותך עובדות חדשות שהתגלו רק כעת ושלא יכולת לגלותן קודם לכן, כי אז אינך זכאי עוד לטעון נגד הצוואה. לפי דבריך אתה זוכה בדירה אחת. מדוע לא תגיש את הצוואה לרישום בלשכת רישום המקרקעין ותעביר הדירה לשמך ותוכל להנות ממה שיש.
        זכור שהורינו אינם חייבים להוריש לנו דבר. מה שקבלנו בירושה מהורה שלנו לפי צוואה הוא מעשה של חסד, כי אין הורה שלנו חייב לפי דין ישראל להוריש לנו דבר כלשהו. אם תראה זאת כך, אפשר תרגיש פחות פגוע.
        ובבנין ציון ננוחם.

15 ביולי 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?