הסתלקות מצוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ליאל

  נשלח ע"יליאל 20:34, 25 ביולי 2013

  יש לי זכאות 1/6 בחצי דירה של סבא וסבתא הורישו לי. לאחרונה נודע לי כי הדירה שופצה והושכרה ללא ידיעתי. כיום פנו אליי בבקשה לחתום על הסתלקות כשהם רושמים 1/12 ( במקום /16) וכשהם מציעים לי הצעה נמוכה מערך הדירה. הבאתי הערכה לדירה משלי והם אמרו " אין עיסקה" 1. האם מותר להם חוקית לשפץ את הדירה ולהשכירה ללא ידיעתי.? 2. כיצד עליי להמשיך בטיפול בנושא? .

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  13:46, 26 ביולי 2013

  1. אם יש לך ששית מחצי אזי חלקך בדירה כולה הוא אכן 12 / 1.
  2. כאשר יש מספר שותפים בדירה (ואין זה משנה מה גרם שיתוף כזה) למי שמחזיק ברוב הזכויות בדירה (אדם אחד או מספר שותפים יחד) יש זכות הכרעה לגבי ניהול שוטף של הדירה. אם יש טענה שהניהול השוטף גורם להוצאה בלתי סבירה או שהוצאה שכלל אינה נחוצה, ייתכן שאפשר להמנע מכך.
  3. לגבי "המשך טיפול" - השאלה אינה ברורה: האם לגבי הירושה או לגבי ניהול הדירה או לגבי המשך החזקה בדירה?

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.