הפיכת ירושה למתנה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אלי

  נשלח ע"יאלי 14:09, 7 באוגוסט 2013

  שלום, לאור הדיבורים שייתכן ויהיה מס עיזבון בישראל, שמעתי שאפשר להגדיר בצוואה את נכסי העזבון רו חלקם בתור מתנה הניתנת ליורשים לפני מות הנפטר או אפילו שייחשבו כמתנה, החל מיום כתיבת הצוואה. זה חוקי מבחינת משפטית? זה פותר את הבעיה? לא נראה לי שהמחוקק לא יהיה ער לסיטוציה הזו. אשמח לקבל התייחסות.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  12:57, 25 באוגוסט 2013

  כתב צוואה יכול לכלול גם הוראות שונות. כמו מתנה. אין היודע בוודאות האם יוטל מס על ירושות ומתי יוטל. ואין היודע מה יהיה תכנו של החוק. כמו שכתבת אנשי האוצר מודעים לתרגילים שונים. כך לדוגמה חוק מס עזבון, שבוטל לפני למעלה מ-30 שנה, כלל בתוכו הוראות שהפכו מתנות שניתנו מספר שנים לפני הפטירה לחלק מן העזבון. לפיכך לא ניתן לתת לך יעוץ שיפתור בעיה שטרם נולדה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.