לקיחת כסף אבא גרוש - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • חיים

  נשלח ע"יחיים 15:32, 22 באוגוסט 2013

  שלום רב, אני גרוש עם 2 ילדים מגרושין קודמים הנמצאים אצלי מחצית מהזמן במשמורת משותפת. יש לי גם אישה ובת מנישואין שניים. אני משלם סכומי כסף אדירים לגרושתי ונאלץ לשלם את הוצאות ילדי שכן הגרושה עושה בכספי המזונות עבור עצמה בלבד(מה לעשות שאת העוול הזה לא ניתן לתקן). החשש שעלה אצל אישתי ואצלי היא שמקרה של פטירתי הגרושה עלולה לפגוע במשפחתי וברכושי "בשם הילדים" ולקחת גם סכומים עבור עצמהץ חשבתי לרשום צוואה לפיה הבית ישאר עם אישתי עד למותה וכל שאר הרכוש יתחלק בין 3 ילדי. אבל עם התניה ברורה: כל סכום שתצליח להשיג גרושתי לכאורה עבור ילדי - הרי שפי 2 ממנו יגרע מהחשבון של הילד שבגינו נלקח הכסף. כל הכסף ישאר בניהול אחותי ואישתי עד לגיל 30 עבור הילדים. האם אפשרי? כיצד ניתן עוד להגן על ילדי?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  13:16, 25 באוגוסט 2013

  ראשית - איןלגרושתך שום זכויות בירושתך. שנית - לשם ביצוע הפעולות שפרטת יש צורך בצוואה מפורטת. עריכת צוואה כזאת אין עושים בפורום אלא בהתייעצות אישית אצל עו"ד שעוסק בתחום זה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.