צוואה בכתב יד - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • יפית

  נשלח ע"ייפית 10:12, 13 בספטמבר 2013

  שלום רב אני רוצה לכתוב צוואה בכתב ידי ללא עזרה מעורך דין. האם אני צריכה להחתים שני עדים על הצוואה ? לאילו נקודות חשובות אני צריכה לשים לב בזמן כתיבת הצוואה ? תודה וגמר חתימה טובה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  10:21, 13 בספטמבר 2013

  צוואה בכתב יד אינה מצריכה עדים אם כולה בכתב ידך. הבעיה בעתיד תהיה היא רק להוכיח, שאכן מדובר בכתב ידך. אם את נוהגת לכתבו הרבה בכתב ידך ויורשייך יחזיקו במסמכים בכתב ידך, לא תהיה בעיה להוכיח זאת. אם כשיבואו לבקש קיום לצוואתך, תעלה שאלה ה-אם כתב היד הוא שלך והאם החתימה היא שלך, יהיה על יורשייך להוכיח זאת.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.