צוואה לילדיי בלבד - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אנונימית

  נשלח ע"יאנונימית 13:40, 28 באוקטובר 2013

  אני נשואה שנים רבות ברשותי 2 דירות שהן על שמי שקניתי בזמן נישואיי מעבודתי (אציין שאינני מתגוררת בדירות). האם אני יכולה להוריש את הדירות למי שאני חפצה (לילדיי בלבד) מבלי ליידע את בעלי? צריך איזה הסכמה בכתב ממנו? אותה שאלה לגבי פיצויים שאקבל מעבודה. וזאת עקב נישואים לא מאושרים שהרי אני רוצה להבטיח שהדירות האמורות יעברו לילדיי בלבד. ועוד שאלה: אינני מעוניינת בעדים שיראו את הצוואה, האם צוואה בכתב יד שלי ללא עדים תהיה קבילה?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  12:53, 30 באוקטובר 2013

  נתחיל מהסוף - אכן אפשר לעשות צוואה בכתב יד. הבעיה עם צוואות כאלו - ככל שחולפות השנים אנשים בחברה מודרנית כותבים פחות ופחות בכתב ידם. אחת הטענות המקובלות בהתנגדויות לצוואה כתב יד היא שלא המוריש כתב. לכן ייקשה על יורשינו להוכיח שאכן הצוואה בכתב יד נכתבה על ידי המוריש המסויים. לפיכך מומלץ לנקוא אחת הדרכים האחרות לעשיית צוואה. בצוואה נוטריונית אין עדים.

  לגבי פיצויים - בהעדר הסכם ממון שיניכם שקובע אחרת יש בעקרון שותפות של בעלך בכספים אלה.

  לגבי מכירת הדירות - הדירות אמנם רשומות על שמך ולכן את יכולה להורישן כרצונך. אם בעלך יחיה יותר ממך ויעלה טענה שיש לו זכויות בדירות, התשובה אינה ודאית ותלויה במשתנים שונים ובחשיפת פרטים אישיים - דברים שהפורום אינו המקום המתאים לענות עליהם. מומלץ שתפני לייעוץ פרטני עם כל המסמכים הנוגעים בדבר..

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.