ירושה של מי?!?! - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • שלי

  נשלח ע"ישלי 14:03, 5 בנובמבר 2013

  הי, שאלתי אומנם מסובכת אבל אשמח שתעזרו לי בנדוןן. לפניי שש שנים אימא שלי נפטרה השאירה משק במושב (שווה המון כסף) שאח שלי גר שם עד היום (נשוי +3) (המשק רשום ע"ש אימא שלי עדין) אח שלי מספר שאימא השאירה את המשק על שמו (בן ממשיך) ויש צוואה בנדון, עד היום הוא מתעלמם ממני ולא מראה לי את הצוואה. הסברתי לו שאני פונה לעורך דין לבדוק את הנושא.פניתי לרשם הצוואות ולצערי נהנתי בשלילה אין צוואה מופקדת. השאלות שלי: האם מגיע לי חלק מהמשק? אם הוא באמת בן ממשיך אין לי שום זכות חלקי? פיצוי? יש מקום בכלל להתחיל הליך ? או יותר נכון לשאול מה אתם ממליצים לי לעשות?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  22:01, 5 בנובמבר 2013

  אי אפשר לתת תשובה ללא ידיעת כל העובדות. אהל הנה הסבר עקרוני כללי ביותר.
  1. יש הבדל בירושות במושבים בין חלק מן המושבים הותיקים מאוד לבין מושבים אחרים. במקצת מן הותיקים יש לחברים זכויות חכירה רשומות ואז הם יכולים להוריש אותן כמו כל נכס אחר – כמו כל דירה רגילה – ואז הצוואה קובעת. ברוב המושבים הזכויות אינן ניתנות להורשה. מי שמקבל את הזכויות הוא מי שהוגדר ונרשם כ"בן ממשיך". אם לא נרשם כך, אין זכויותיו טובות משלך.
  2. אם אינך רוצה לוותר - ראשית יש לוודא האם באגודה השיתופית (המושב) אכן אחיך רשום כבן ממשיך. שנית – יש להחליט האם מוכנים להשקיע כסף ולהלחם קצת.
  3. לדעתי - אם יש צוואה ואיננו מראה לך את יכולה לנקוט הליך של בקשת צו ירושה כאילו אין צוואה. אם ירצה להגן על זכויותיו, אחיך ייאלץ לחשוף את הצוואה ולהגיש אותה לרשם לענייני ירושה. אז תחשפנה כל העובדות ואז תדעי עם מה עלייך להתמודד.
  3. לאחר כל אלה אפשר יהיה לדעת מה מגיע לך.
  דרך צלחה.


  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.