מנהל עיזבון שהתפטר - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • מירי

  נשלח ע"ימירי 06:57, 9 בנובמבר 2013

  שלום,ותודה על התשובה.רציתי לשאול שאלה יותר ברורה,האם כשיש צו ירושה,ויורשת אחת חסויה,ואחת רגילה.האם צריך מנהל עיזבון?ואיך אפשר לדעת אם יש מנהל עיזבון?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  11:12, 10 בנובמבר 2013

  1. אין קשר ישיר בין העובדה שאחד היורשים הוא חסוי לשאלה האם צריך מנהל עזבון. מנהל עזבון ימונה במקרים בהם יש צורך ממשי בענין. הנה דוגמאות: כאשר יש מספר גדול של יורשים שצריך לחלק ביניהם את העזבון, או כאשר העזבון כולל עסקים שצריך לטפל בהם עבור היורשים ועד לחלוקת העזבון, או כאשר יש בעיות משפטיות הנוגעות לעזבון, שמצריכות טיפול משפטי רחב הקף.
  2. כאשר יש יורשת חסויה, אמור להיות לה אפוטרופוס שמטפל בענייניה.
  3. מנהל עזבון עשוי להתמנות על ידי בית משפט או על ידי הרשם לעניני ירושה. בדרך כלל בצו הירושה או בצו קיום הצוואה יש התייחסות למינוי מנהל עזבון

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.