צוואה בכתב יד - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • דפנה

  נשלח ע"ידפנה 22:08, 15 באפריל 2014

  שלום, יש לי מספר שאלות לגבי צוואה בכתב יד. האם צוואה בכתב יד היא תחליף ראוי לצוואה בנוכחות עדים? האם החתום על הצוואה חייב להסביר מדוע הוא החליט לא לציין יורש טבעי בצוואה? למי יש למסור את הצוואה לאחת כתיבתה? תודה רבה מראש, דפנה.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  13:25, 16 באפריל 2014

  צוואה בכתב יד איננה "תחליף". היא סוג של צוואה. יש יתרונות וחסרונות לכל אחד מסוגי הצוואות המוכרים בחוק. אין חובה למסור צוואה לאחר כתיבתה. לאף אדם אחר. מומלץ להפקיד הצוואה אצל הרשם לענייני ירושה שאזור מגורייך נמצא בתחום שיפוטו.
  תשובות פרטניות יותר מחייבות יעוץ אישי בהתאמה לשאיפות ולמטרות המיוחדות שלך. תוכלי לתאם פגישה אם תחפצי בכך.

  תגובה
 • 01:26, 20 באפריל 2014

  תודה רבה

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.