דיון בעניין צוואה שהוגש לה התנגדות - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • פיאם

  נשלח ע"יפיאם 04:11, 18 באפריל 2014

  יש למשפחתי דיון בדלתיים סגורות בעוד שבוע, אבל אני לא מצליח להשיג את עורך הדין שהתחיל לטפל בתיק. האם ניתן לדחות (ועד כמה זמן לפני) את הדיון ולמנות עו"ד אחר?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  17:33, 18 באפריל 2014

  אכן יש להגיש בקשה בכתב לבית המשפט לדחות את מועד הדיון. רצוי מאוד לפרט בבקשה את כל עובדות הענין: מתי לאחרונה היה קשר עם עורך הדין, נסיונות למגע עמו ולחיפוש תשובה (צריך לזכור שגם עורכי דין הם בני אדם ולכן ייתכן שהוא חולה או נפגע או בדכאון או מת או חדל להיות עו"ד) ופניות שנעשו לעורכי דין אחרים ותשובותיהם. ככל שיהיה פרוט טוב יותר כך ישתכנע בית המשפט שאין מדובר בתרגיל משפטי או בגחמה של רגע אחרון, אלא בבעיה אמיתית שראויה למענה נכון של דחיית דיון.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.