האם ניתן לחייב להראות צוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אמיר

  נשלח ע"יאמיר 21:15, 18 באפריל 2014

  האם ניתן לחייב אדם שמצויה בידו צוואה שסבתי רשמה להראות את הצוואה? ידוע לי שהצוואה נרשמה בנוכחות 3 עדים בלבד וללא התערבות עורך דין? האם זה קביל?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  15:43, 20 באפריל 2014

  יש חובה על מחזיק צוואה למסרה לרשם לענייני ירושה לאחר שנפטר עושה הצוואה. אם סבתא בחיים אין לאף אדם זכות לראות הצוואה. אם אינה בחיים,ואתה סבור שאתה יורש,צריך להודיע על כך לרשם לענייני ירושה. אפשר גם לפנות לבית המשפט לענייני משפחה בבקשה שייתן צו מתאים.

  תגובה
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  15:45, 20 באפריל 2014

  נוכחות עו"ד איננה תנאי לצוואה כלשהי. סוג אחד של צוואות הוא צוואה בעדים. אם הצוואה בעדים נעשתה לפי החוק ניתן יהיה לקיים אותה ולאכוף את הוראותיה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.