התערבות בצוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ירון

  נשלח ע"יירון 06:40, 23 באפריל 2014

  במסגרת חקירת עדים בה טענו שאחי גרם לשינוי צוואה במירמה התגלה ש. שאלו אותו מדוע רצית שהמנוח יבדק עי פרופסור אז הוא ענה מכיוון שהמנוח היה פעם ככה ופעם ככה. ואז שאלו אותו של מי היה הרעיון לפנות לפרופ? אז הוא ענה: הרעיון שלי אז השופטת התערבה והקשתה ושאלה שוב של מי היה הרעיון שלך או של העו"ד שלך? אז הוא ענה. של העו"ד אבל אני הגיתי את הרעיון ואמרתי לעו"ד שעדיף שתהיה בדיקה של פרופסור. ואמרתי לעו"ד שאני מעוניין בפרופסור מסויים. יאד פה תשובתו. אחכ התגלה שהפרופסור הספציפי עובד יחד. עם אשת אחד היורשים שככול הנראה עמדה מאחורי הכל. 1. מה מיוחד בזה שהוא יעץ לעוד לקחת פרופסור? 2. מדועה השופטת שאלה שוב מי הגה את הרעיון? 3. האם בזה שהוא אמר לעוד שזקוקים לפרופ וגם אמר לו איזה פרופ להזמין אז זה התערבות בצוואה?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  11:17, 23 באפריל 2014

  איני יכול לענות לך - אינך מבקש יעוץ כללי, אלא חוות דעת בענין מאוד מסוים. השאלות שלך נשאלות על רקע עובדתי מאוד מסויים ובמסגרת הליך משפטי מאוד מסוים. לשם מתן תשובה צריך להכיר את כל התיק הכרות קרובה. הפורום אינו מקום מתאים לברור כזה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.