סוגיית ירושה מורכבת - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • רפאל

  נשלח ע"ירפאל 20:11, 28 באפריל 2014

  ברצוני להציג סוגיית ירושה מורכבת שלא מצאתי לה תשובה מצב התחלתי: בני זוג נשואים כשנה האם נפטרה בעת הלידה והותירה בת (לשם העניין תיקרא אנה)האב (לשם העינין יקרא דני)נישא בשנית כשנה לאחר פטירת בת זוגו והביא ילדים מאשתו השניה.כעבור שנים נפטרו הורי האם שנפטרה בעת לידתה הוצא צו ירושה בה נרשמה הבת (אנה)כאחת מיורשי הסב והסבתא. מצב נוכחי : האב(דני)הלך לעולמו והותיר אחריו בת ו 5 בנים מנישואיו השניים האב הותיר צוואה בה הוא מוריש את כל רכושו לילדיו(לא הוריש דבר לאשתו השניה. השאלה : האם בניו זכאים לחלק מהירושה אותה ירשה ביתה של אנה מהורי אנה? תודה רבה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות עו"ד,מנהל הפורום

  12:50, 29 באפריל 2014

  אין שום דבר מורכב בשאלתך. יש תשובה אחת שהיא - לא!

  תגובה
 • 13:13, 29 באפריל 2014

  עוד תותח! כאן מבינים מי השואל! הא רוצה גם מהבת היחידה מהנישואין הראשונים! איזה אנשים אה? במקרה כזה התשובה החדה רומזת שאין מקום לקומבינות וגזלת הילדה מנישואי האב הראשונים לא?!חח

  תגובה
 • 13:10, 29 באפריל 2014

  התשובה של העוד התותח הזה! שאלה מורכבת!!!לא זה שאלת קומבינה של אחד הבנים של דני שרוצה את הירושה של אנה המסכנה! אתה בטח אחד הבנים מהאמא השניה לא?! חחחחח יא קומבינטור! תעזוב את האומללה ואל תנסה לקחת ממנה עין צרה יש לך!

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.