עובדת משק בית - פורום משאבי אנוש ושכר

שאלה חדשה
 • לילך

  נשלח ע"ילילך 15:01, 7 באפריל 2014

  אני מעסיקה עובדת משק בית פעמיים בחודש, מס' שעות בכול פעם וברצוני לשלם לה את המגיע לה על פי חוק. 1. מה חובותי בנושא? 2. העובדת עברה את גיל הפנסיה (מעל 67) האם עלי להפריש לה כספים לפנסיה? ובמידה וכן כמה וכיצד? אני מקווה שהשאלה נשאלת בפורום המתאים תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אורית רוזן אור

  אורית רוזן -אור, עו"ד,מנהל הפורום

  17:04, 10 באפריל 2014

  על כל מעביד חלה חובה לשלם שכר וזכויות סוציאליות לרבות פנסיה.
  בשאלתך אין פירוט שכר הנדרש לצורך חישוב כספי שעלייך לשלם

  תגובה
 • 13:15, 22 באפריל 2014

  לא הבנתי מה עלי לפרט מבחינת שכר, היא מועסקת כ -10 שעות חודשיות.
  במידה ועלי להפריש לה כספים לפנסיה (למרות שעברה את גיל 67), האם אני יכולה לשלם לה ישירות את הסכום הנדרש להפקדה לקרן, להחתים אותה שקיבלה זאת, וההפקדה לקרן תבוצע על ידה במידה ואכן תהיה מעוניינת בכך?

  תודה

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד אורית רוזן אור

  אורית רוזן -אור, עו"ד,מנהל הפורום

  14:53, 22 באפריל 2014

  בהתאם לצו ההרחבה קיימת חובה על המעביד להפריש לקופה/קרן פנסיה מקיפה בעבור פיצויי הפיטורים ובעבור התגמולים 5% כמו גם העובדת וזאת מדי חודש בחודשו.
  לפיכך, הנך מתבקשת לפנות לייעוץ משפטי פרטני בעניין הנדון.

  תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספותדמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.