תשלום עבור חגים - פורום משאבי אנוש ושכר

שאלה חדשה
 • בלה

  נשלח ע"יבלה 22:57, 5 במאי 2015

  שלום. אני מתחילה להיות מועסקת כשכירה בחצי משרה בעבודה מהבית. ברור שאם הייתי מגיעה למשרד חמישה ימים בשבוע ל-5 שעות כל פעם, הייתי מקבלת משכורת מלאה גם בחודש שבו חל חג כלשהו. כיצד עליי להגדיר את שעות וימי העבודה שלי כדי להיות זכאית לתשלום עבור ימי חג? מה עליי לסכם עם המעסיק כדי לקבל משכורת מלאה גם עבור ימי חג בהתאם למקובל? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אורית רוזן אור

  אורית רוזן - אור, עו"ד,מנהל הפורום

  11:08, 10 במאי 2015

  התנאי לזכאות לדמי חג על פי צו ההרחבה הוא לעובד בשכר שעתי או שכר יומי או שכר לפי תפוקה, לאחר שהשלים 3 חודשי עבודה במקום העבודה ועבד יום לפני החג ויום לאחריו אלא אם נעדר בהסכמת המעסיק.

  תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספותדמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.