הודעת חוב אחרי עזיבת מקום עבודה - פורום משאבי אנוש ושכר

שאלה חדשה
 • גיא לוי

  נשלח ע"יגיא לוי 10:37, 21 בדצמבר 2015

  שלום, לפני כשנה וחצי עבדתי בחברת אורנג' כנציג תמיכה טכנית. מערכת התמלוגים של החברה עובדת כך שעל כל מכירה העמלה נכנסת למשכורת של אותו חודש, אך אם הלקוח ביטל את הרכישה תוך פחות משלושה חודשים מביצוע הרכישה, תרד העמלה מהמשכורות של החודש הבא (כאילו אף פעם לא התבצעה מכירה). במקרה שלי, קיבלתי הודעת חוב לחברת אורנג' לאחר שהתפטרתי מהחברה, קיבלתי את הודעות החוב כיוון שלא הייתה משכורת להוריד ממנה את החיוב. האם יש דרך לטפל בנושא? האם זה חוקי לשלוח הודעת חוב כזאת לאחר התפטרות מהחברה?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אורית רוזן אור

  אורית רוזן - אור, עו"ד,מנהל הפורום

  11:03, 5 בינואר 2016

  חוק הגנת השכר קבע כי גם במקרה שעובד חדל לעבוד אצל המעסיק, המעסיק רשאי לנכות משכרו האחרון כל יתרה של חוב שעובד חייב לו, לרבות מקדמות.

  תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספותדמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.