קנס יציאה - פורום משאבי אנוש ושכר

שאלה חדשה
  • אלי

נשלח ע"יאלי 09:00, 20 במרץ 2012

שלום רב אני עובד שעתי בחברה בתחום ההוראה. אני לא ייחודי במקצוע שלי, לא הוכשרתי ע"י החברה ולא הושקעה בי פרוטה מעבר למשכורת. למרות הכל הוחתמתי על סעיף שמקנה למעסיק את הזכות לגבות ממני סכום של 20,000 ש"ח ללא הוכחת נזק אם אני עוזב את מקום העבודה לפני סיום קורס. חתמתי כי הייתי צריך את העבודה. לאושרי, מצאתי עבודה במשרה מלאה ובתחום שונה לחלוטין. האם המעסיק רשאי לדרוש את הכסף ובכך להגביל את זכותי לעבור למעסיק אחר ובתחום אחר? תודה מראש על התשובה

השב
  • 11:05, 20 במרץ 2012

לא כתבת פרטים אודות הקורס ומה מחירו והאם בעת הקורס קבלת משכורת.וגם יש לבדוק את המסמך עליו חתמת. הואיל וחסרים הרבה פרטים ומסמכים על מנת להשיב תשובה ראויה, אני מציעה לך להתייעץ עם עו"ד.

תגובה
  • 12:28, 20 במרץ 2012

תודה על ההתייחסות המהירה.
    אנסה להוסיף עוד כמה פרטים ואם זה לא יספיק אפנה לייעוץ כדבריך.
    אני מלמד במכללה בכמה וכמה קורסים בהיקף של 20 שעות מלאות. התשלום הוא 40 ש"ח. חלק מהקורסים הם שנתיים ויסתיימו רק בעוד כמה חודשים. בחוזה נכתב שאסור לי לעזוב לפני סוף הקורס ואם אני עושה זאת אני צריך לשלם 20,000 ש"ח למכללה ללא הוכחת נזק.
    בברכה
    אלי

תגובה
  • 13:38, 20 במרץ 2012

אני מציעה לך להתייעץ עם עו"ד עם כל המסמכים והפרטים הרלוונטיים

תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספותדמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.