מתקן לאיסוף בקבוקי פלסטיק לא מתרוקן - פורום איכות הסביבה

שאלה חדשה
 • אביחי

  נשלח ע"יאביחי 08:04, 29 באוקטובר 2013

  שלום רב במושב שבו אני גר יש מתקן לאיסוף בקבוקי פלסטיק ומתקן לאיסוף ניירות וקרטונים. המתקן של איסוף הקרטונים עולה על גדותיו ובקבוקים נזרקים ליד המתקן וזה נראה נורא. אני בטוח שזה גם מפגע סביבתי. פניתי לועד המושב וכל הזמן אומרים שאמורים לאסוף את כל הבקבוקים אבל זה לא קורה. מה אנחנו התושבים יכולים לעשות?

  השב
 • 06:43, 7 בנובמבר 2013

  אביחי שלום.
  איסוף בקבוקי משקה משפחתיים, מעל 1.5 ליטר מוסדר בחוק הפיקדון. על היצרנים והיבואנים לאסוף את רוב מיכלי המשקה הגדולים ולצורך כך נחתם מזכר הבנות המסדיר את מערכת היחסים בין הרשויות המקומיות לבין תאגיד המיחזור. ועד מקומי במושב נחשב כ"רשות מקומית" והוא זה אשר רשאי לדרוש מתאגיד המיחזור לרוקן את כלוב המיחזור ככל וזה התמלא.
  איסוף אריזות קרטון מוסדר בחוק האריזות, שם נקבע "אחראי לפינוי פסולת", הוא הרשות המקומית (הועד המקומי אצלכם במושב) האחראי לביצוע הפרדת פסולת אריזות ואיסוף ופינוי של פסולת אריזות מתחומו. ככל ומתקן הפסולת עולה על גדותיו, עליכם לפנות אל הועד בדרישה שיפנה אל הגוף שמונה לצורך פינוי האריזות ולרוקנו.
  לעניין בקבוקים/אריזות הנזרקים ליד כלוב המיחזור, עניין זה כבר קשור עם חובת הרשות המקומית לדאוג לניקיון הישוב.

  תגובה

בסביבת מגוריכם יש זיהום אוויר גבוה? עובדים במפעל וחשופים לחומרים רעילים? התגלתה מחלה שנים לאחר סיום העבודה ולא יודעים אם התביעה התיישנה? נושמים בבית עשן ולא יודעים מה לעשות? מתלבטים אם לתבוע ? זה הפורום בשבילכם

לפניכם כתבה מעניינת בנושא הוכחת קשר סיבתי בתביעת חשיפה תעסוקתית