הפסקה של יצוג ע"י עו"ד - פורום שכר טרחה - יחסי עורך דין - לקוח

שאלה חדשה
 • איש אחד

  נשלח ע"יאיש אחד 15:15, 21 בינואר 2016

  שלום, אני שוקל להפסיק ולשכור את שירותיו של עו"ד המייצג אותי בתביעה לבי"ד לעבודה עקב כך שהוא אינו עונה לטלפונים שלי (ואני ממש לא נודניק) ושאי אפשר להשיגו במשך זמן רב וכד'. הובהר ונחתם בהסכם בינינו שאני זקוק לשירותיו בעיקר לצורך הדיונים בביה"ד. טרם התקיים דיון מהותי אלא רק פרוצדוראלי והוגשו כתבי התביעה וההגנה בלבד. שכר טרחתו נקבע כאחוז מסכום הזכייה ומינימום סכום שכבר שולם לו. 1. האם יש מניעה לכך שאפסיק את שכירת שירותיו ואייצג את עצמי (אני מודע לחלוטין למשמעות). מה קורה עם שכר הטרחה? 2. מה קורה במידה ואשכור עו"ד אחר? האם השני יכול לייצגני (מבחינת הכללים של הלשכה)? מה קורה עם שכר הטרחה? 3. אם אני לא שבע רצון גם מבחינה המקצועיות של אותו עו"ד האם יש שוני בתשובות לשאלותיי הנ"ל? תודה.

  השב
 • 11:37, 31 בינואר 2016

  שלום רב,

  אנו מצויים במסגרת מצומצמת ולכן ניתן להשיב כך-

  כל לקוח זכאי להחליף עורך דין. הדבר אינו שולל מעורך הדין המוחלף את שכרו.
  מהו אותו שכר? הדבר תלוי בגורמים רבים, ובעניינך בראש ובראשונה בהסכם שכה"ט שנחתם ביניכם. בנוסף יד לבחון את העבודה שנעשתה בפועל, וכמובן שגם לסיבת ההחלפה עשוי להיות משקל.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אור גל-און

מנהל הפורום: עו"ד אור גל-און

גל-און קפל-שמואלי, משרד עורכי דין, הינו משרד בוטיק המתמחה במספר תחומים משפטיים יחודיים. צוות המשרד
למידע נוסף

053-9376365 חיוג
הודעה

מהו שכר הטרחה המומלץ או הראוי לטיפול בתיק שלך? האם למעשה חתימה על הסכם שכר טרחה עם עורך דין מחייב? מי קבע מהו שכר טרחת עורך דין ומה קורה כשמסיימים תיק בפשרה? כל זאת ונושאים נוספים הנוגעים גם לקהל עורכי הדין, לרבות סוגיית גביית שכר טרחה והסדרת הנושא - בפורום זה.

על שכר טרחה לעורך דין/ מדריך ללקוח