הרחבת ההסבר של ההודעה הקודמת: האם עו"ד רשאי לקזז משכ"ט שלו הוצ' שנפסקו לטובת הדיירים כראות עיניו ובסכומים שאינם תואמים להחלטת השופט ? - פורום שכר טרחה - יחסי עורך דין - לקוח

שאלה חדשה
 • דוד

  נשלח ע"ידוד 09:04, 14 בפברואר 2016

  כל בעלי הדירות בבניין (עפ"י הרשום בנסח הטאבו) נתבעו, אך זכו בהליך. השופט פסק הוצאות גבוהות מהמקובל לטובת הדיירים בסכום זהה לכל בעל דירה. כך שבפועל נוצר פער בין הסכומים שנפסקו לטובת הדירות, בשל מספר שונה של בעלויות בדירות. בעוד שהסכם שכ"ט עם העו"ד הוא עפ"י דירה (ללא קשר למספר הבעלים). הסכום שנפסק לטובת הנתבעים (השופט נקב בסכום שיקבל כל אחד מהנתבעים והכפיל במספרם של הנתבעים) הועבר לעו"ד. למרות השוני בסכומי הזיכוי שיש לייחס לכל אחת מהדירות, הוציא העו"ד דרישת תשלום להשלמת שכ"ט שלו לכל דירה, שבה הוא מקזז משכ"ט שמגיע לו, באופן שווה את הסכומים שנפסקו, וזאת בניגוד לפסיקת השופט. התוצאה היא, שמי שזכאי להחזר מהעו"ד או, שלא חייב לו כפועל יוצא מפסיקת השופט, נדרש עכשיו לשלם. האם רשאי העו"ד לנהוג בכספים שהוא גבה עבורנו כראות עיניו ? שהרי אם הכספים היו מועברים ישירות אלינו, כל אחד היה מקבל את מה שנפסק לטובתו, ואז כמובן השלמת התשלום של שכ"ט היתה זהה לכל הדירות.

  השב
 • 15:20, 14 בפברואר 2016

  הובן פחות או יותר, אולם אנו מצויים במסגרת מצומצמת מידי בכעדי להשיב ולייעץ במקרה מעין זה.

  רצוי ליטול ייעוץ משפטי סדור.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אור גל-און

מנהל הפורום: עו"ד אור גל-און

גל-און קפל-שמואלי, משרד עורכי דין, הינו משרד בוטיק המתמחה במספר תחומים משפטיים יחודיים. צוות המשרד
למידע נוסף

053-9376365 חיוג
הודעה

מהו שכר הטרחה המומלץ או הראוי לטיפול בתיק שלך? האם למעשה חתימה על הסכם שכר טרחה עם עורך דין מחייב? מי קבע מהו שכר טרחת עורך דין ומה קורה כשמסיימים תיק בפשרה? כל זאת ונושאים נוספים הנוגעים גם לקהל עורכי הדין, לרבות סוגיית גביית שכר טרחה והסדרת הנושא - בפורום זה.

על שכר טרחה לעורך דין/ מדריך ללקוח