שכר טרחה במשפט צו ירושה - פורום שכר טרחה - יחסי עורך דין - לקוח

שאלה חדשה
 • ארז

  נשלח ע"יארז 15:26, 23 במרץ 2016

  היי , במשך כמה שנים אני מנהל משפט לגבי צו ירושה. מכיוון שבתחילת דרכי לא היה לי כסף לעורך דין, מצאתי עורך דין שהסכים לטפל לי בתיק. בתמורה ניסחנו חוזה שטוען כי "שכר הטרחה יהיה 25% + מע"מ מכל סכום שישולם, מכל גוף שהוא. עורכי הדין יגישו מכתבים, בקשות או תביעות כדי להשיג לי כספים ולא יגבו כל שכר בגין הופעות לדיונים. הודעות ואגרות אני אשלם, הודעות שייפסקו ע"י בית דין או בית משפט ושכר טרחה יהיו שייכים לעו"ד". בדיון האחרון בבית המשפט פסק השופט שאקבל 60 אלף שקלים מהעיזבון ובנוסף פסק שכר טרחה לעורך הדין בגובה של 12 אלף שקלים. כעת העורך דין דורש גם 25% פלוס מע"מ מ60 אלף השקלים הללו. והשאלה שלי: מה השכר הסופי אותו העורך דין אמור לקבל? האם הוא צודק בטענתו לקבל את 25% + מע"מ מה60 אלף שקלים בנוסף לשכר טרחה שכבר קיבל? כרגע המצב הוא שהעורך דין קיבל 12 אלף + 15 אלף + 3 אלף מע"מ כלומר 30 אלף ואני קיבלתי בסה"כ 42 אלף. פשוט נראה לי קצת תמוה שבסופו של העניין העורך דין קיבל 42% מסך כל הכספים ששולמו בכל המשפט ואני קיבלתי רק 58%. האם זה הוגן ולגיטימי?

  השב
 • 15:09, 29 במרץ 2016

  מדובר בשאלה רחבה מידי לפורום זה, ומומלץ לקבל ייעוץ סדור. יחד עם זאת, שכר עורך הדין אמור להיקבע ע"פ האמור בהסכם שכה"ט עליו חתמתם.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אור גל-און

מנהל הפורום: עו"ד אור גל-און

גל-און קפל-שמואלי, משרד עורכי דין, הינו משרד בוטיק המתמחה במספר תחומים משפטיים יחודיים. צוות המשרד
למידע נוסף

053-9376365 חיוג
הודעה

מהו שכר הטרחה המומלץ או הראוי לטיפול בתיק שלך? האם למעשה חתימה על הסכם שכר טרחה עם עורך דין מחייב? מי קבע מהו שכר טרחת עורך דין ומה קורה כשמסיימים תיק בפשרה? כל זאת ונושאים נוספים הנוגעים גם לקהל עורכי הדין, לרבות סוגיית גביית שכר טרחה והסדרת הנושא - בפורום זה.

על שכר טרחה לעורך דין/ מדריך ללקוח