שכר טרחת עורך דין כאשר לא נסגר חוזה - פורום שכר טרחה - יחסי עורך דין - לקוח

שאלה חדשה
 • טל

  נשלח ע"יטל 08:23, 26 באפריל 2016

  שלום שכרתי עורך דין על מנת שילווה אותי בקניית דירה חדשה מקבלן. לא חתמתי על הסכם שכר טרחה עם עורך הדין, הכל נסגר במשרדו בעל פה. המחיר 0.5%+מע"מ ממחיר הדירה. עורך הדין קיבל את החוזה עבר עליו עשה שינויים בחוזה, הגיש נספח שינויים בחוזה והגיש אותו לאישור בצד השני, החוזה עבר והיה מוכן לחתימה. שאני קראתי את החוזה הסופי לא הסכמתי להרבה תנאים שם ופצצתי את העסקה מאחר והקבלן לא היה מוכן להתפשר על כל מיני סעיפים שדורשים תשלום גבוה במהלך הבנייה. שוב, אין לי טענות לעורך הדין שלי, הוא עשה עבודתו לפי חוק בדיוק (כמובן שציפיתי ממנו יותר להגן עליי בחוזה והוא לא עשה זאת אלא כנראה מיהר לסגור עסקה) השאלה שלי, כמה צריך לשלם לעורך דין שאמור היה לייצג אותי ולא נחתם חוזה בסופו של דבר, האם צריך לשלם לו חלק יחסי מה-0.5% נניח חצי 0.25% זאת מאחר והוא לא יצטרך לבצע פעולות בעבורי כמו למשל הערות אזהרה בטאבו העברה בטאבו ועוד פעולות במהלך הבנייה שלשם כך שכרתי את שרותיו מה החוק בנושא או מה מקובל לעשות במקרה כזה?

  השב
 • 10:40, 9 במאי 2016

  שלום רב,
  אין כלל אצבע. אכן עורך הדין זכאי לשכר ראוי עבור פועלו, והדבר נקבע בכל מקרה ע"פ נסיבותיו.

  תגובה
 • 11:22, 25 ביוני 2016

  שלום בעניין זה אני רוצה להעלות את המקרה שלי, גם אני שכרתי את שרותיו של עו"ד בנוגע למכירת נכס מול חברת עמידר. לצורך המכירה עורך הדין קיבל מבא כח החברה חוזה סטנדרטי שבו היה צריך להגיע להסכמה על תאריך פינוי המושכר, ולאחר החתימה על החוזה לבצע את כל פעולות העברת הנכס לטובת עמידר, סוכם במייל ביני לבן עו"ד שיקבל שכר טרחה בגובה 0.5%+מע"מ (4700ש"ח )ועוד הוצאות בגין רישום, ניירת וכו סך של 500 ש"ח. מאחר וחברת עמידר לטענתו הכניסה נכס אחר לחתימה כיוון שהחתימה התעכבה בעקבות ניירת שהייתי צריך להמציא ועכב כך לא נחתם הסכם מכר ביני לחברת עמידר. עורך הדין דורש על עבודתו שכר של 3500 ש"ח + מע"מ, דבר שלא סוכם בינינו כאשר מקרה כזה יתרחש. שכר שהוא כ 90% משכרו אילו היה נחתם ההסכם, תחושתי היא לעושק ומרמה, מקובל עלי לשם לו שכר על עבודתו, אך גובה התשלום שדורש, לדעתי גבוהה ביחס לעבודתו בתיק. אשמח לחוות דעתך האם ללכת איתו לפתחו של בית המשפט לקבלת החלטה בעניין.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אור גל-און

מנהל הפורום: עו"ד אור גל-און

גל-און קפל-שמואלי, משרד עורכי דין, הינו משרד בוטיק המתמחה במספר תחומים משפטיים יחודיים. צוות המשרד
למידע נוסף

053-9376365 חיוג
הודעה

מהו שכר הטרחה המומלץ או הראוי לטיפול בתיק שלך? האם למעשה חתימה על הסכם שכר טרחה עם עורך דין מחייב? מי קבע מהו שכר טרחת עורך דין ומה קורה כשמסיימים תיק בפשרה? כל זאת ונושאים נוספים הנוגעים גם לקהל עורכי הדין, לרבות סוגיית גביית שכר טרחה והסדרת הנושא - בפורום זה.

על שכר טרחה לעורך דין/ מדריך ללקוח