שכר טירחה בגין ערעור לבית המשפט המחוזי - פורום שכר טרחה - יחסי עורך דין - לקוח

שאלה חדשה
 • רחל

  נשלח ע"ירחל 11:44, 13 ביולי 2016

  התנהל משפט ארוך בקשר לירושה, בסופו של תהליך בית המשפט השלום פסק לטובתנו (3 האחים )בשל צוואה פסולה והצוואה בוטלה! הצד השני הגיש ערעור למחוזי, לאחר דיון + מפגש שני המערערים הבינו כי אין להם שום סיכוי בעירעור ואז משכו את העתירה! שאלתנו מהו שכר הטירחה המקובל לשלם לעורך דין שלנו? בהתחשב בכך שלא בוצע הערעור ! והופסק כל תהליך הערעור תודה

  השב
 • 14:00, 14 ביולי 2016

  דבר ראשון נשאלת השאלה מה הוסכם ביניכם. משאלתכם, אני יוצא מנקודת הנחה, כי לא קיים הסכם שכר טרחה המסדיר את סוגיית שכר הטרחה, או שהוא קיים ואינו מתייחס למצב כזה.
  בסופו של דבר, יוצגתם על ידי עורך דין שהגיש תשובה לערעור וייצג אתכם בהליך הערעור מול המערערים; התקיים דיון במעמד הצדדים וב"כ; והערעור נמחק לבקשת יוזמיו, למעשה כפועל יוצא של הייצוג שלכם בערעור, שכן הערכת הסיכויים של המערער נבעה מהייצוג, לאחר קיום הדיון בבית המשפט, ייתכן על רקע המלצה של ביהמ"ש למשוך את הערעור.

  בנסיבות אלו, השכר הראוי צריך להיגזר מההשקעה בתיק (שעות עבודה, כתבי טענות שהוגשו בתיק, פגישות איתכם, הכנה לדיון והתייצבות לדיון) תוך הבאה בחשבון של התוצאה המוצלחת של הליך הערעור מבחינתכם.

  תגובה
 • 17:17, 24 ביולי 2016

  שלום רב,

  האם לא סוכם מראש שכר טרחה?

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אור גל-און

מנהל הפורום: עו"ד אור גל-און

גל-און קפל-שמואלי, משרד עורכי דין, הינו משרד בוטיק המתמחה במספר תחומים משפטיים יחודיים. צוות המשרד
למידע נוסף

053-9376365 חיוג
הודעה

מהו שכר הטרחה המומלץ או הראוי לטיפול בתיק שלך? האם למעשה חתימה על הסכם שכר טרחה עם עורך דין מחייב? מי קבע מהו שכר טרחת עורך דין ומה קורה כשמסיימים תיק בפשרה? כל זאת ונושאים נוספים הנוגעים גם לקהל עורכי הדין, לרבות סוגיית גביית שכר טרחה והסדרת הנושא - בפורום זה.

על שכר טרחה לעורך דין/ מדריך ללקוח