שכר טירחה בעסקת נדל"ן - פורום שכר טרחה - יחסי עורך דין - לקוח

שאלה חדשה
 • הד

  נשלח ע"יהד 09:52, 18 ביולי 2016

  בוקר טוב, אנו כמה אחים שירשו דירה ופנינו לעורך דין לצורך טיפול בנושא המכירה. יש לנו הסכם שכר טירחה חתום ובו השכר מחושב מעט יותר מעל חצי אחוז משוער עקב כך שעורך הדין צפה מראש שיהיו שם מעט סיבוכים. במהלך התהליך עורך הדין הכין חוזה לקונה אחד אשר בסופו של דבר חזר בו. היה עוד חוזה נוסף שהוא הכין אך גם הוא לא יצא לפועל עבור חלק מהנכס אשר היה אמור להימכר בנפרד מהדירה. בסופו של דבר הכל נמכר כמקשה אחת ולא היה צורך בחוזה הנ"ל. התהליך מול הקונים היה ארוך ודרש משא ומתן איתם שהתבצע גם על ידי (המוכר) וגם ע"י עורך הדין אשר היה שותף מלא לתהליך. עורך הדין טען שמגיע לו יותר מאשר סוכם מראש עקב העובדה שעבודתו הייתה מרובה יותר מאשר המקובל. הסכמנו לשלם לו את שכר הטירחה המקורי עבור מכירת הדירה ועוד לשלם את שכר הטירחה שהוגדר על מכירת החלק מהנכס שהיה אמור להימכר בנפרד (היה לחלק זה הסכם שכ"ט ניפרד). בנוסף לכך הוספנו לו עוד כמה אלפי שקלים מתוך כך שהיכרנו במאמציו. השורה התחתונה היא שהוא קיבל כ-1.13% מערך מכירת הנכס לפני מע"מ. הוא אינו מרוצה וטוען שמגיע לו שכ"ט שמסתכם ב-1.68% לפני מע"מ. האם אכן יש ממש בדבריו או שמא העובדה שהוא קיבל את סכום שני החוזים עם תוספת היא ראויה והגונה?

  השב
 • 17:20, 24 ביולי 2016

  שלום רב,

  אתה מתאר מסכת עובדתית מורכבת יחסית. קשה להשיב מבלי לשבת ולבחון את מסכת ההסכמים (בנושא שכה"ט) שאני מבין שנערכה עם עורך דינכם.

  רצוי לעשות זאת במסגרת ייעוץ סדור.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אור גל-און

מנהל הפורום: עו"ד אור גל-און

גל-און קפל-שמואלי, משרד עורכי דין, הינו משרד בוטיק המתמחה במספר תחומים משפטיים יחודיים. צוות המשרד
למידע נוסף

053-9376365 חיוג
הודעה

מהו שכר הטרחה המומלץ או הראוי לטיפול בתיק שלך? האם למעשה חתימה על הסכם שכר טרחה עם עורך דין מחייב? מי קבע מהו שכר טרחת עורך דין ומה קורה כשמסיימים תיק בפשרה? כל זאת ונושאים נוספים הנוגעים גם לקהל עורכי הדין, לרבות סוגיית גביית שכר טרחה והסדרת הנושא - בפורום זה.

על שכר טרחה לעורך דין/ מדריך ללקוח