שכר טרחה למספר מייצגים - פורום שכר טרחה - יחסי עורך דין - לקוח

שאלה חדשה
 • luda

  נשלח ע"יluda 23:39, 13 באפריל 2012

  ב-2008 נהרגה בת בתאונת דרכים . אז פניתי לעורך דין, שמיד הגיש תביעה בעניין לבית משפט עוד לפני קבלת צו ירושה . חתמתי לו שכר טרחה בזמנו על 20 % . בגלל שעברתי מגורים ממרכז לצפון הארץ החלפתי עורך דין . עורך דין מס' 2 חתם אותי על שטר חוב לטובת עורך דין ראשון בגובה 4 % מכל סכום שיבוא בתביעה , ו-10 % חתמתי אז בשבילו. עורך דין מס'2 בתיק תאונת דרכים לא הספיק לעשות כל פעולה חוץ מפעם להגיש בקשה לדחיית מועד הדיון ובתיק צו ירושה פעם לא הגיע לדיון הקבוע ללא להודיע לבית משפט וגם לי , פעם איחר בשעתיים ועוד... אז עזבתי אותו מיד ועברתי לעורך דין מס'3 שמעבודתו אני דבקה מרוצה מאוד . אכשיו שאלה שלי : האם אני חייבת ובאם כן אז כמה לשלם שכר טרחה לעורכי דין 1 ו-2 .

  השב
 • 11:33, 14 באפריל 2012

  שלום רב,

  מדובר בשאלה מורכבת עם מעט מאוד נתונים אבל אנסה להשיב.

  באופן עקרוני עורך דין מוחלף זכאי לשכר, וזאת ע"פ הסכם שכה"ט שקיים בינו לבין הלקוח או בהתאם לסיכום שנערך עם הלקוח בעת סיום הייצוג (ומשאלתך אני מבין שעם עורך הדין הראשון היה סיכום בנושא זה). בהיעדר סיכום כאמור או במידה והנושא לא מוסדר בהסכם שכה"ט, אזי עורך הדין המוחלף זכאי לכל הפחות לשכר ראוי בגין עבודתו (וייתכן שגם לשכר נוסף שנגזר מתוצאת ההליך - וזה תלוי בין היתר מסיבת סיום הייצוג).

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אור גל-און

מנהל הפורום: עו"ד אור גל-און

גל-און קפל-שמואלי, משרד עורכי דין, הינו משרד בוטיק המתמחה במספר תחומים משפטיים יחודיים. צוות המשרד
למידע נוסף

053-9376365 חיוג
הודעה

מהו שכר הטרחה המומלץ או הראוי לטיפול בתיק שלך? האם למעשה חתימה על הסכם שכר טרחה עם עורך דין מחייב? מי קבע מהו שכר טרחת עורך דין ומה קורה כשמסיימים תיק בפשרה? כל זאת ונושאים נוספים הנוגעים גם לקהל עורכי הדין, לרבות סוגיית גביית שכר טרחה והסדרת הנושא - בפורום זה.

על שכר טרחה לעורך דין/ מדריך ללקוח