שכר טירחה - פורום שכר טרחה - יחסי עורך דין - לקוח

שאלה חדשה
 • סיליה

  נשלח ע"יסיליה 18:06, 2 במאי 2012

  שלום רב אבקש לדעת מהו שכר הטירחה המקובל במקרה של ניהול עזבון וכן במקרה של ייצוג בבית משפט השלום כנגד מתנגדי קיום הצוואה.עורך הדין שלי ביקש 4% על ניהול העזבון (טרם אושר) ו10% מהעזבון לטובת הייצוג .מדובר בהמון כסף האם זה מקובל?

  השב
 • 19:46, 2 במאי 2012

  שלום רב,

  לגבי שכר ניהול עיזבון, הרי שהדבר נקבע ע"י ביהמ"ש. בהתאם לתקנות מדובר לרוב בסדר גודל של 3% + מע"מ משווי העיזבון (לעתים נפסק גם שכר בשיעור 4%, כשובצעו פעולות חריגות ע"י מנהל העיזבון).

  לגבי השכר הנפרד בגין ייצוגכם, הרי שזה צריך להיות ע"פ הסיכום בין הצדדים. בהיעדר סיכום, יש לבחון מהו השכר הראוי בנסיבות העניין.

  תגובה
 • 05:36, 4 במאי 2012

  שלום ותודה על המענה המהיר,
  לאחר דין ודברים סוכם שלגבי ניהול העזבון בית המשפט יחליט (עו"ד מבקש 4 אחוז ואנחנו מסכימים על שלושה אחוז בלבד).לגבי שכר טירחה בגין ייצוג בבית משפט (היו התנגדויות והמשפט נמשך למעלה משנתיים)
  מסתמן כיוון של 6 אחוז משווי העזבון ,האם זה בטווח הנורמה המקובלת ?
  תודה
  סיליה

  תגובה
 • 08:50, 5 במאי 2012

  ראשית, אני שמח לשמוע שישבתם עם עורך הדין ומסתמנות הבנות. זה עדיף לטעמי מניהול הליכים בינכם לבין עורך הדין שלכם.

  לגבי ה- 6%, כפי שהבהרתי בעבר, אין כלל אצבע לפיו נקבע שכ"ט, וכל עו"ד מבקש שכר שונה בהתאם לשיקולים רבים המנחים אותו. בוודאי שיש לקחת פה בחשבון את מורכבות התיק, הפעולות שנעשו, שווי העיזבון וכיוצ"ב.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אור גל-און

מנהל הפורום: עו"ד אור גל-און

גל-און קפל-שמואלי, משרד עורכי דין, הינו משרד בוטיק המתמחה במספר תחומים משפטיים יחודיים. צוות המשרד
למידע נוסף

053-9376365 חיוג
הודעה

מהו שכר הטרחה המומלץ או הראוי לטיפול בתיק שלך? האם למעשה חתימה על הסכם שכר טרחה עם עורך דין מחייב? מי קבע מהו שכר טרחת עורך דין ומה קורה כשמסיימים תיק בפשרה? כל זאת ונושאים נוספים הנוגעים גם לקהל עורכי הדין, לרבות סוגיית גביית שכר טרחה והסדרת הנושא - בפורום זה.

על שכר טרחה לעורך דין/ מדריך ללקוח