סחיטה? - פורום שכר טרחה - יחסי עורך דין - לקוח

שאלה חדשה
 • רעות

  נשלח ע"ירעות 23:14, 4 ביוני 2012

  מזה כשנה אנחנו בעיצומו של הליך פלילי בו מעורב קרוב משפחה. בתחילת התהליך נסגר שכט עפ״י דרישתו של עו״ד ששולם לו במלואו ובכפוף להסכם שהתייחס למחיר כולל לניהול התיק עד תומו כולל ערעור לעליון במידת הצורך. ההסכם לא התייחס למכסת שעות מסוימת, מס׳ פגישות או כל התניה אחרת. כחודש לפני הדיון המכריע והקריטי של הטיעונים לעונש דורש העו״ד תוספת שכט בטענה שלא תמחר נכון את ההליך כפי שסוכם ושולם זה מכבר. לטענתו ההליך התארך מעבר למה שצפה ועליו להשקיע יותר ממה שהעריך. כשהבענו את מורת רוחנו תקף אותנו בחריפות שזה לא מקובל עליו שלא תשולם לו התוספת. הוא רמז שאם לא נשלם יהיו לכך השלכות ושמידת ההשקעה ומחויבותו תהיה בהתאם. כיצד עלינו לפעול למול חוסר ההוגנות והיושרה? האם התנהלותו קבילה? מהם הכלים העומדים לרשותנו בשלב קריטי זה? תודה רבה הנסחטת

  השב
 • 10:30, 5 ביוני 2012

  רעות שלום,

  כמובן, כשנחתם הסכם (לרבות הסכם שכ"ט) יש לכבדו.

  ככל שע"פ ההסכם אתם אכן זכאים לקבלת הייצוג ללא דרישה של תשלום נוסף מצד עורך הדין, אזי חלה על עורך הדין חובת הייצוג וכמובן נאמנות מלאה לאינטרס הלקוח.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אור גל-און

מנהל הפורום: עו"ד אור גל-און

גל-און קפל-שמואלי, משרד עורכי דין, הינו משרד בוטיק המתמחה במספר תחומים משפטיים יחודיים. צוות המשרד
למידע נוסף

053-9376365 חיוג
הודעה

מהו שכר הטרחה המומלץ או הראוי לטיפול בתיק שלך? האם למעשה חתימה על הסכם שכר טרחה עם עורך דין מחייב? מי קבע מהו שכר טרחת עורך דין ומה קורה כשמסיימים תיק בפשרה? כל זאת ונושאים נוספים הנוגעים גם לקהל עורכי הדין, לרבות סוגיית גביית שכר טרחה והסדרת הנושא - בפורום זה.

על שכר טרחה לעורך דין/ מדריך ללקוח