עו"ד מתרשל - פורום שכר טרחה - יחסי עורך דין - לקוח

שאלה חדשה
 • ליאור

  נשלח ע"יליאור 15:49, 10 ביוני 2012

  השלום לך, שכרתי עו"ד להגשת פירוק שיתוף במקרקרעין. רק לאחר 9 (!) חודשים מהמועד בו היתה מוכנה התביעה, הגיש אותה העו"ד לבימ"ש. זאת לאחר אינספור התחמקויות ושקרים (כגון - "התביעה הוגשה" למרות שלא נעשה כך) , כולם מתועדים ברשותי, וזאת מבלי שנוצרה מחלוקת כלשהי ביננו. במהלך התקופה התנצל העו"ד על התנהגותו התמוהה - ושב להתנהל באותו האופן. שאלותי: האם במקרים כאלה קיימת היתכנות להשבת מלוא שכר הטרחה ? האם ניתן לתבוע את העו"ד על הנזק שנגרם? האם מספיק להודיע לו בכתב על סיום ההתקשרות איתו בטרם אעבור לעו"ד אחר? האם הנושא "שווה" פנייה ללשכת עו"ד ומה סמכויותיה בנושא, לרבות סמכות בנושאי כספים? הרבה תודה, ליאור

  השב
 • 21:05, 11 ביוני 2012

  ליאור שלום,

  שאלת שאלות רבות, שלא על כולן ניתן להשיב ללא מלוא הנתונים.

  אתה מתאר בדבריך התנהגות לא ראויה של עו"ד, אולם אין אפשרות על סמך דברים אלו בלבד לקבוע באם הנך זכאי להחזר שכ"ט או האם קיימת עילה להגשת תביעת רשלנות.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אור גל-און

מנהל הפורום: עו"ד אור גל-און

גל-און קפל-שמואלי, משרד עורכי דין, הינו משרד בוטיק המתמחה במספר תחומים משפטיים יחודיים. צוות המשרד
למידע נוסף

053-9376365 חיוג
הודעה

מהו שכר הטרחה המומלץ או הראוי לטיפול בתיק שלך? האם למעשה חתימה על הסכם שכר טרחה עם עורך דין מחייב? מי קבע מהו שכר טרחת עורך דין ומה קורה כשמסיימים תיק בפשרה? כל זאת ונושאים נוספים הנוגעים גם לקהל עורכי הדין, לרבות סוגיית גביית שכר טרחה והסדרת הנושא - בפורום זה.

על שכר טרחה לעורך דין/ מדריך ללקוח