שכר טרחה פיצויי פיטורין - פורום שכר טרחה - יחסי עורך דין - לקוח

שאלה חדשה
  • בועז

נשלח ע"יבועז 14:26, 22 באוגוסט 2012

מעסיק שלי לשעבר הסכים לשלם לי רק חלק ממה שהיה חייב לי - את פיצויי הפיטורין על כמה שנים - אך בתנאי שלא יהיו לי יותר טענות או תביעות נגדו. לא הסכמתי, ותבעתי אותו באמצעות עורך דין. בעקבות התביעה, ובעקבות הערה שלה שופט בבית הדין לעבודה, הוא הסכים להעביר את פיצויי הפיטורין, וכן סכום נוסף (התביעה נמשכת, בגלל סכומים נוספים, שעדיין שנויים במחלוקת). ההסכם עם עורך הדין קבע סכום מסוים מ"הסכום הכולל". האם הוא רשאי לגבות אחוז זה הן מפיצויי הפיטורין והן מהסכום הנוסף? או רק מהסכום הנוסף?

השב
  • 08:15, 23 באוגוסט 2012

בועז שלום,

יש לבחון היטב את הסכם שכה"ט שנכרת ביניכם על מנת להשיב על שאלתך, אולם על פניו (כעולה מנתונים שהונחו על ידך), הרי שעורך דינך רשאי לגבות מכל סכום שמתקבל בידך כתוצאה מההליך המשפטי.

תגובה
  • 19:23, 3 בספטמבר 2012

מהו שכר הטירחה הנהוג בתביעה בתחום דיני עבודה פיצויי פיטורין וכדומה

תגובה
  • 12:53, 4 בספטמבר 2012

שלום רב,

אין כלל אצבע לפיו נקבע שכ"ט.

כל עו"ד מבקש שכר בהתאם לשיקול דעתו, כנובע לרוב מניסיונו, המוניטין שצבר, מורכבות התיק וכדו'.

כמובן שעל הלקוח להסכים לדרישה זו על מנת שייכרת הסכם שכ"ט מחייב.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אור גל-און

מנהל הפורום: עו"ד אור גל-און

גל-און קפל-שמואלי, משרד עורכי דין, הינו משרד בוטיק המתמחה במספר תחומים משפטיים יחודיים. צוות המשרד
למידע נוסף

053-9376365 חיוג
הודעה

מהו שכר הטרחה המומלץ או הראוי לטיפול בתיק שלך? האם למעשה חתימה על הסכם שכר טרחה עם עורך דין מחייב? מי קבע מהו שכר טרחת עורך דין ומה קורה כשמסיימים תיק בפשרה? כל זאת ונושאים נוספים הנוגעים גם לקהל עורכי הדין, לרבות סוגיית גביית שכר טרחה והסדרת הנושא - בפורום זה.

על שכר טרחה לעורך דין/ מדריך ללקוח