שכ"ט - פורום שכר טרחה - יחסי עורך דין - לקוח

שאלה חדשה
 • אורנה

  נשלח ע"יאורנה 20:58, 3 בדצמבר 2012

  האם חובה על לקוח לשלם שכ"ט שנקבע בחוזה השרות אם נותן השרות הטעה את הלקוח וגם לא השאיר בידיו העתק מההסכם בכוונה תחילה כדי למנוע מהלקוח לעשות בירור בנוגע להסכם? הלקוח הוטעה וגם רומה מאחר ולא ניתנה לו הזכות לעמוד על טיב ההסכם. האם במצב זה יכול הלקוח שלא לשלם את שכה"ט שנקבע בהסכם?

  השב
 • 12:10, 5 בדצמבר 2012

  המדובר בשאלה חוזית לחלוטין.

  ע"פ חוק החוזים יש עילות לבטל הסכם בגין הטעייה או תרמית.

  כמובן שאין בידי שום כלי או נתון לבחון מהו המצב בעניינך.

  תגובה
 • 20:11, 5 בדצמבר 2012  תודה על תשובתך.

  ברשותך, שאלה יותר ספציפית:
  האם אי מתן העתק מהסכם לצרכן נחשב כהטעיה , כשיש במתן אותו ההעתק אפשרות לצרכן להתיעץ ולבדוק את ההסכם ואף לא להתחיל את התהליך, שכן ההסכם חתום על עסקה עתידית של מתן ייעוץ אצל איש מקצוע.
  במידה והיה בידינו העתק והיינו קוראים אותו בעיון
  יכולנו להמנע מהפגישה עם איש המקצוע וכלל לא להתחיל שום תהליך עם החברה , אך הנציג לא השאיר בידינו עותק , ולא העיר את תשומת ליבנו לסעיף זה.
  אנו חשבנו לתומנו שאנו מגיעים לייעוץ בלבד שלא מחייב אותנו לקבל את התוכניות שמוצעות לנו , והסתבר לנו שבחתימה שלנו אנו מחוייבים ואם נבטל
  נאלץ לשלם מחצית משכר טירחה .
  כמו כן נתנו לנציג שיק פיקדון במידה ונאשר את התוכניות והנציג גם לא סיפק לנו קבלה/חשבונית על השיק. משהו בכל התהליך היה לא הוגן כלפינו והיתה פה הטעייה , כשהחברה מצידה מנסה לכפות עלינו לקבל את התוכניות שלה. נבצר מאיתנו מלעשות בירור לפני הפגישה ולכן אנו סבורים שהיתה פה הטעיה .כמו כן לא נרשם בהסכם כי אנו מחוייבים לאשר התכניות.

  אשמח לתגובתך
  אורנה

  תגובה
 • 11:10, 6 בדצמבר 2012

  עולה משאלתך שכלל אין מדובר במערכת יחסים בין עו"ד ללקוח. האם כך?

  בכל מקרה, המדובר בעניין מורכב (האם היתה הטעייה, האם הייתם חותמים בנסיבות אחרות, וכדו'), ולפיכך לא ניתן לתת תשובה ראויה במסגרת זו.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אור גל-און

מנהל הפורום: עו"ד אור גל-און

גל-און קפל-שמואלי, משרד עורכי דין, הינו משרד בוטיק המתמחה במספר תחומים משפטיים יחודיים. צוות המשרד
למידע נוסף

053-9376365 חיוג
הודעה

מהו שכר הטרחה המומלץ או הראוי לטיפול בתיק שלך? האם למעשה חתימה על הסכם שכר טרחה עם עורך דין מחייב? מי קבע מהו שכר טרחת עורך דין ומה קורה כשמסיימים תיק בפשרה? כל זאת ונושאים נוספים הנוגעים גם לקהל עורכי הדין, לרבות סוגיית גביית שכר טרחה והסדרת הנושא - בפורום זה.

על שכר טרחה לעורך דין/ מדריך ללקוח