שכר טרחה לפי אחוזים? - פורום שכר טרחה - יחסי עורך דין - לקוח

שאלה חדשה
 • מיכל

  נשלח ע"ימיכל 22:44, 18 בדצמבר 2012

  שלום, אני ובעלי התחלנו הליך גירושים לפני שנה וחצי.. ההסכם שנחתם עם עו"ד שייצג אותו קבע כי לאחר חלוקת הרכוש יקבל העו"ד 9 אחוז (פלוס מעמ) ממה שיקבל בעלי (כולל חלקו בבית). לאחר הדיונים המתמשכים החלטנו לנסות ולשקם את חיי המשפחה לטובת הילדים ולא להתגרש. אנחנו גרים ביחד בבית בזוגיות. עורך דינו של בעלי תובע אותו על סכום מופקע (הרבה מעל 9 האחוז שצוינו). האם הוא זכאי לאחוזים גם אם לא התממש הליך הגירושין ופירוק השיתוף, ומה הוא שכר הטרחה המקובל לשלם לעו"ד עבור ייצוג משפטי שכלל ניסוח כמה מסמכים ושלוש הופעות בבתי משפט?

  השב
 • 08:45, 21 בדצמבר 2012

  שלום רב,

  אין די הנתונים להשיב על שאלתך, אולם הכלל הוא שהשכר גם במקרה מעין זה ייקבע בראש ובראשונה ע"פ מה שסוכם בין הצדים לגבי מצב בו יופסק ההליך.

  במידה ולא נקבע דבר לעניין זה, אזי עורך הדין זכאי לשכר ראוי בעבור פועלו, ושכר זה נקבע בכל מקרה ומקרה, לאחר בחינה מדוקדקת של הנסיבות.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אור גל-און

מנהל הפורום: עו"ד אור גל-און

גל-און קפל-שמואלי, משרד עורכי דין, הינו משרד בוטיק המתמחה במספר תחומים משפטיים יחודיים. צוות המשרד
למידע נוסף

053-9376365 חיוג
הודעה

מהו שכר הטרחה המומלץ או הראוי לטיפול בתיק שלך? האם למעשה חתימה על הסכם שכר טרחה עם עורך דין מחייב? מי קבע מהו שכר טרחת עורך דין ומה קורה כשמסיימים תיק בפשרה? כל זאת ונושאים נוספים הנוגעים גם לקהל עורכי הדין, לרבות סוגיית גביית שכר טרחה והסדרת הנושא - בפורום זה.

על שכר טרחה לעורך דין/ מדריך ללקוח