שכ"ט כפול לעו"ד - פורום שכר טרחה - יחסי עורך דין - לקוח

שאלה חדשה
  • אינה

נשלח ע"יאינה 10:57, 24 בפברואר 2013

אני 8 שנים אחרי תאונת דרכים , לפני ימים מספר ימים עו"ד שטיפל בי מיום התאונה הודיע לי כי קיבל הצעה X מהביטוח. לאחר שהסכמתי על הצעה ניגשנו לדבר על שכ"ט לעו"ד , לטענתו שכר הטירחה שלו מגולם בפיצוי שלי לכן אוטומטית הוא הוריד 11% + מע"מ מהסכום , ולאחר מכן על פי החוזה אני חייבת לו בין 8-13% + מע"מ והוא הוריד עוד 13%+ מע"מ לקח עוד כמה אלפים עבור דיונים שהוא היה נוכח וכו' בסוף היגיע ל-26% מסכום הזכיה. האם זה חוקי ?! ולגיטימי ?! מדובר בכמה עשרות אלפי שקלים !!! והכל לפני מע"מ !!!

השב
  • 21:14, 26 בפברואר 2013

שלום רב,

בעיקרון בתביעות פלת"ד אכן יש מגבלה בחוק על האחוז שמותר לגבות כשכ"ט, אולם נסיבות שאלתך אינן ברורות דיו.

בנוסף, חשוב כמובן לבחון את הסכם שכה"ט עליו חתמת.

תגובה
  • 17:17, 27 בפברואר 2013

עו"ד אור גל רון רב תודות על התגובה המהירה והענינית ואכן חתמתי על החוזה הסטנדרטי דהינו בין 8-13% לפי הקרטריונים המקובלים ואם זאת מפנים משורות הדין זה מה שהעו"ד דרש . הבנתי לפי התשובה שלך שהדרישה שלו לא מגובה בחוק על כך שוב תודה !

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אור גל-און

מנהל הפורום: עו"ד אור גל-און

גל-און קפל-שמואלי, משרד עורכי דין, הינו משרד בוטיק המתמחה במספר תחומים משפטיים יחודיים. צוות המשרד
למידע נוסף

053-9376365 חיוג
הודעה

מהו שכר הטרחה המומלץ או הראוי לטיפול בתיק שלך? האם למעשה חתימה על הסכם שכר טרחה עם עורך דין מחייב? מי קבע מהו שכר טרחת עורך דין ומה קורה כשמסיימים תיק בפשרה? כל זאת ונושאים נוספים הנוגעים גם לקהל עורכי הדין, לרבות סוגיית גביית שכר טרחה והסדרת הנושא - בפורום זה.

על שכר טרחה לעורך דין/ מדריך ללקוח