כספים בנאמנות - פורום שכר טרחה - יחסי עורך דין - לקוח

שאלה חדשה
  • אלי

נשלח ע"יאלי 14:27, 26 בפברואר 2013

אני רוכש דירה בחוזה מותלה בהחלטת בית משפט לעניין ירושה, עם סיכוי של כ 20% שמקדמותיי המהותיות ! יוחזרו אלי (חוזה יתבטל) , אחרי שהיו בנאמנות אצל עו"ד המוכר כמה חודשים. מה לדרוש כדי להבטיח החזר אופטימלי? בפרט לאור ריבוי מקרים של עבירות על סעיף 41 לכללי אתיקה

השב
  • 21:19, 26 בפברואר 2013

שלום רב,

לי לא מוכרים לי מקרים של מתן ערובות ע"י עורכי דין המשמשים כנאמנים.

כן ידוע לי על אפשרות לבטח את הסכום המוחזק.

תגובה
  • 07:36, 27 בפברואר 2013

אפשר קישור/פרטים?
    ביטוח כספים בנאמנות -מידע מפתיע. כמה עולה בערך?

תגובה
  • 10:39, 27 בפברואר 2013

האם התחייבות לאופן שמירת כספים בנאמנות של עו"ד המוכר בחוזה מכר דירה,מחייבים בכלל ישירות את העו"ד (שאינו צד פורמלי לחוזה בין קונה ומוכר)? או שהלקוח שלו מתחייב עבור?!

תגובה
  • 11:03, 27 בפברואר 2013

אני כקונה ! רוצה להבטיח נאמנות ע"י עו"ד של המוכר, לכספים שעלולים לחזור אלי בחוזה מותנה.האם זה יכול להשתמע מכלללא מהסכם המכר בין הקונה והמוכר?! או שהעו"ד יחתום שלעניין שמירת כסף זה בלבד, הוא גם נאמן של הקונה?או של הקונה ? יש חיה/חיות כזו?

תגובה
  • 21:45, 28 בפברואר 2013

ככל שהבנתי את שאלתך, אזי לגבי הנאמנות עצמה, האחריות היא של הנאמן.

תגובה
  • 21:44, 28 בפברואר 2013

שלום,

המדובר ברעיון שנחשפתי אליו. אינני יכול לתת פרטים לגבי עלויות.

היוועץ עם חברות הביטוח הרלוונטיות.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אור גל-און

מנהל הפורום: עו"ד אור גל-און

גל-און קפל-שמואלי, משרד עורכי דין, הינו משרד בוטיק המתמחה במספר תחומים משפטיים יחודיים. צוות המשרד
למידע נוסף

053-9376365 חיוג
הודעה

מהו שכר הטרחה המומלץ או הראוי לטיפול בתיק שלך? האם למעשה חתימה על הסכם שכר טרחה עם עורך דין מחייב? מי קבע מהו שכר טרחת עורך דין ומה קורה כשמסיימים תיק בפשרה? כל זאת ונושאים נוספים הנוגעים גם לקהל עורכי הדין, לרבות סוגיית גביית שכר טרחה והסדרת הנושא - בפורום זה.

על שכר טרחה לעורך דין/ מדריך ללקוח