העו"ד שלי תובעת אותי - פורום שכר טרחה - יחסי עורך דין - לקוח

שאלה חדשה
 • רוני

  נשלח ע"ירוני 23:16, 2 באפריל 2013

  שלום לך רציתי לשאול שאלה, והייתי שמחה אם היית עונה לי עליה... אני החלטתי להתגרש מבעלי, ולכן שכרתי עו"ד לשם זה. היא סיכמה איתי עבור שכר טרחה בעלות 35 אלף שקל. העו"ד הוציאה את הכתב תביעה נגד בעלי (וכמובן ששילמתי לה עליו- 5000 שקל). בעלי דיי חשש והחליט לתת לי גט, עשינו זאת מחוץ לבית המשפט, והגענו להסכם. ללא עזרתה של עורכת הדין בכלל, שאפילו לא הייתה מודעת לעניין. עשיתי הכל בכוחות עצמי, את ההסכם אני ובעלי כתבנו יחד. עורכת הדין קיבלה כמובן מבית המשפט מכתב שבו מצוין כי התביעה מבוטלת. העו"ד התקשרה אלי עצבנית, צעקה עלי בטלפון, ואמרה לי שרימיתי אותה. כשאמרתי לה שהיא לא עשתה כלום מלבד הכתב תביעה (שעליו גם שילמתי), אפילו דיון אחד לא התקיים, אף פגישה נוספת, ואפילו לא התקשרה לשאול לשלומי כשבעלי קיבל את התביעה אלא רק שלחה SMS תזכורת על הצ'קים, Uמה שהיה לה להגיד בתגובה זה "מה את חושבת שאני?! העובדת הסוציאלית שלך?!" בתגובה אמרתי לה, שבסדר ואני מוכנה להגיע איתה להסדר של השכר שמגיע לה, אף על פי שלא עשתה דבר. העו"ד אמרה לי בתשובה "לא משנה, לא משנה" וניתקה לי את הטלפון. כעבור שבועיים, אני מקבלת הביתה מכתב הוצאה לפועל עם תביעה על סך 40 אלף שקל! (יותר ממה שסיכמנו). הייתי המומה, ואני עדיין המומה, ולא יודעת כ"כ מה לעשות... אשמח אם תעזור לי ותגיד לי האם היא רשאית לתבוע אותי על דבר שכזה בתוקף הנסיבות. כי כרגע, אני שוקלת לתבוע אותה חזרה..

  השב
 • 09:12, 4 באפריל 2013

  שלום רב,

  שאלתך רחבה מידי למסגרת מצומצמת של פורוםס זה, והיא דורשת ייעוץ משפטי מעמיק יותר, הכולל בין היתר הבנת מלוא העובדות, עיון בהסכם שכה"ט שנחתם, הבנה על בסיס מה נפתח כנגדך תיק הוצל"פ וכיוצ"ב.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אור גל-און

מנהל הפורום: עו"ד אור גל-און

גל-און קפל-שמואלי, משרד עורכי דין, הינו משרד בוטיק המתמחה במספר תחומים משפטיים יחודיים. צוות המשרד
למידע נוסף

053-9376365 חיוג
הודעה

מהו שכר הטרחה המומלץ או הראוי לטיפול בתיק שלך? האם למעשה חתימה על הסכם שכר טרחה עם עורך דין מחייב? מי קבע מהו שכר טרחת עורך דין ומה קורה כשמסיימים תיק בפשרה? כל זאת ונושאים נוספים הנוגעים גם לקהל עורכי הדין, לרבות סוגיית גביית שכר טרחה והסדרת הנושא - בפורום זה.

על שכר טרחה לעורך דין/ מדריך ללקוח