עו״ד ש - פורום שכר טרחה - יחסי עורך דין - לקוח

שאלה חדשה
 • אייה

  נשלח ע"יאייה 01:03, 6 ביוני 2013

  פניתי לעו״ד על מנת שייצג אותי בניסיון לסגירת תיק פלילי שנפתח במשטרה. הבאתי את כל הנתונים וההוכחות כי הזימון לחקירה היה מלכתחילה לא חוקי וכי לא הייתה כלל עבירה. נחתם הסכם עם העו״ד ושולמה מקדמה כמחצית הסכום. מאז העו״ד עונה לפניותיי בקוצר רוח. העו״ד טוען כי שוחח עם המשטרה טלפונית. מעבר לשיחת טלפון לא פעל העו״ד בשום דרך. הפנייה לעו״ד הייתה על מנת לנסות לנקוט בצעדים לניסיון סגירת התיק, דבר שעד כה לא נעשה מצד העו״ד. כמו כן יש לעו״ד אינטרס סנטימנטלי למשטרה שעבד בה בעברו. העו״ד פתאום טוען שאני לא ממש הייתי בסדר בהתנהגותי ומנסה כאילו לגרום לי לקבל את הגזירה וטען כי ההוכחות לא ממש יעזרו לי. אני מבקש לדעת אם אני יכול להפסיק את ייצוגו ואיך יחושב השכ״ט אם כל מה שעשה עד כה זה שיחת טלפון או שניים לכל היותר. תודה.

  השב
 • 16:22, 6 ביוני 2013

  שלום רב,

  לקוח אכן רשאי להחליף עורך דין. יחד עם זאת, הדבר אינו שולל בהכרח שכר מעורך הדין המוחלף. שכר זה תלוי הן בהסכם שכה"ט הקיים בין הצדדים והן בנסיבות העניין ובעבודה שביצע בפועל עורך הדין המוחלף - בהתאם לנ"ל ניתן לקבוע מהו השכר הראוי.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אור גל-און

מנהל הפורום: עו"ד אור גל-און

גל-און קפל-שמואלי, משרד עורכי דין, הינו משרד בוטיק המתמחה במספר תחומים משפטיים יחודיים. צוות המשרד
למידע נוסף

053-9376365 חיוג
הודעה

מהו שכר הטרחה המומלץ או הראוי לטיפול בתיק שלך? האם למעשה חתימה על הסכם שכר טרחה עם עורך דין מחייב? מי קבע מהו שכר טרחת עורך דין ומה קורה כשמסיימים תיק בפשרה? כל זאת ונושאים נוספים הנוגעים גם לקהל עורכי הדין, לרבות סוגיית גביית שכר טרחה והסדרת הנושא - בפורום זה.

על שכר טרחה לעורך דין/ מדריך ללקוח