שכר טרחה בנושא גירושין - פורום שכר טרחה - יחסי עורך דין - לקוח

שאלה חדשה
 • אסף

  נשלח ע"יאסף 00:37, 18 באוגוסט 2013

  שלום רב לאחר דיון בבית המשפט לענייני משפחה השופטת פסקה לטובתי וחייבה את גרושתי בשכר טרחה של 3000 שח . התיק הועבר להוצ"ל והסכום הגיע ל 4200 שח. בהסכם ממון שעשינו בבית הדין ללא עו"ד הגענו לפשרה ומחקתי לה את החוב של ההוצ"ל. העו"ד שלי לאחר ששמע זאת ביקש ממני את כל הסכום של ההוצ"ל 4200. יש לציין שהוא קיבל כבר את מלוא הסכום של תיק הגירושין שלי ולא היו מעבר לזה שום הסכמים לגבי זכייה של כספים בבית המשפט/בית דין. השאלה שלי. 1. למי שייך הכסף שהשופטת פסקה בדיון.(רציתי לציין שבתום לב חשבתי בתחילה שהכסף שייך לעו"ד) 2.האם אני חייב לתת לעו"ד שלי סכום כלשהו של שכר טרחה בנוסף למה ששולם לו על תיק הגירושין (הוא עבד גלובלי). תודה.

  השב
 • 12:36, 21 באוגוסט 2013

  שלום רב,

  הוצאות משפט שנפסקו ע"י השופט שייכות בעיקרון ללקוח, אלא אם סוכם אחרת עם עורך הדין.

  לגבי התשלום בגין ההוצאה לפועל, זה תלוי בסיכום עם עורך הדין. המדובר בטיפול שונה מתיק הגירושין, ובהיעדר סיכום, זכאי עורך הדין לשכר ראוי בגין פועלו (אלא באם אכן סוכם שהטיפול בהוצל"פ הוא חלק בלתי נפרד מהטיפול הכללי בתיק הגירושין).

  תגובה
 • 14:17, 21 באוגוסט 2013

  למען ההגינות בסופו של דבר כמה אני אמור לשלם לעו"ד מהסכום שהצתבר לטובתי במידה ולא סיכמנו כלום?

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אור גל-און

מנהל הפורום: עו"ד אור גל-און

גל-און קפל-שמואלי, משרד עורכי דין, הינו משרד בוטיק המתמחה במספר תחומים משפטיים יחודיים. צוות המשרד
למידע נוסף

053-9376365 חיוג
הודעה

מהו שכר הטרחה המומלץ או הראוי לטיפול בתיק שלך? האם למעשה חתימה על הסכם שכר טרחה עם עורך דין מחייב? מי קבע מהו שכר טרחת עורך דין ומה קורה כשמסיימים תיק בפשרה? כל זאת ונושאים נוספים הנוגעים גם לקהל עורכי הדין, לרבות סוגיית גביית שכר טרחה והסדרת הנושא - בפורום זה.

על שכר טרחה לעורך דין/ מדריך ללקוח