התערבות הלשכה בענייני שכ"ט - בעיה רצינית - פורום שכר טרחה - יחסי עורך דין - לקוח

שאלה חדשה
 • המבין

  נשלח ע"יהמבין 17:04, 25 באוגוסט 2013

  בעסקה באחוזים ללשכה יש סמכות להתערב ולהקטין את האחוזים לפי הבנתה. מדובר בשערורייה של ממש. הלשכה אינה מבינה כי "עסקה באחוזים" זה לא שכ"ט אלא מדובר בעסקה לכל דבר ועניין! בעסקה באחוזים עו"ד למעשה נכנס לשותפות עם הלקוח ! כאשר עו"ד מהמר על הכנסותיו !!! מול הסיכוי להרוויח יותר - זו עסקה זה לא שכ"ט. אינני סבור כי הלשכה צריכה להגן על לקוחות שמבצעים עסקאות עם עו"ד ... בכל הכבוד שיתכבדו וישלמו שכ"ט במזומן לפי שעה . משבחר לקוח להיכנס לשותפות עם עו"ד ... במקום לשלם לו שכ"ט במזומנים ... אינו יכול כעת כשהעסקה לא נראית לו להתחרט ולפנות להגנת הלשכה. האם הלשכה תפצה עו"ד שהפסיד בעסקה עם לקוחו ולא קיבל שכ"ט כלל ??? האם הלשכה רוצה לנהל את משרדו של עו"ד ולקחת על עצמה את הפסדיו ???? בכל הכבוד לא ראוי שהלשכה תתערב בהכנסות עו"ד הנובעים מעסקאות ובכלל. יש שוק חופשי והרבה ... הרבה עו"ד ... אין צורך בהתערבות.

  השב
 • 15:03, 28 באוגוסט 2013

  אינני נכנס חלילה לויכוח עמך, בחלק מהדברים יש אמת והגיון ועם חלק מדבריך איני מסכים (בפרט באשר על עורך דין חלים חובות וכללי התנהגות שונים ומחמירים יותר מאשר על לקוחו - ולדעתי טוב ונכון שכך).

  בכל מקרה, הלשכה מתערבת לרוב רק במקומות בהם האחוזים הנם בלתי סבירים בנסיבות העניין.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אור גל-און

מנהל הפורום: עו"ד אור גל-און

גל-און קפל-שמואלי, משרד עורכי דין, הינו משרד בוטיק המתמחה במספר תחומים משפטיים יחודיים. צוות המשרד
למידע נוסף

053-9376365 חיוג
הודעה

מהו שכר הטרחה המומלץ או הראוי לטיפול בתיק שלך? האם למעשה חתימה על הסכם שכר טרחה עם עורך דין מחייב? מי קבע מהו שכר טרחת עורך דין ומה קורה כשמסיימים תיק בפשרה? כל זאת ונושאים נוספים הנוגעים גם לקהל עורכי הדין, לרבות סוגיית גביית שכר טרחה והסדרת הנושא - בפורום זה.

על שכר טרחה לעורך דין/ מדריך ללקוח