כללי - פורום שכר טרחה - יחסי עורך דין - לקוח

שאלה חדשה
  • רומן

נשלח ע"ירומן 18:41, 22 באוקטובר 2013

שלום רב יש לי שאלה כללית ואשמח לעזרתכם. ברצוני להחליף את עורך הדין שלי ״המטפל״ בתיק לאחד אחר המתמחה בתחום הנזיקים. אני רוצה לציין שהעו״ד שלי לא עשה דבר בכל הזמן שהתיק נמצאה במשרדו (עו״ד המתין להחלטת המשטרה בעיניין התיק) האם העו״ד יכול לדרוש ממני תשלום על זה שהתיק שכב במשרדו במידה ואני רוצה לעזוב אותו ? שכן לא נחתם על ידי שום מסמך בדבר מחירים או אחוזים המגעיים למשרד , אך כן ניתן על ידי איפוי כח לטפל בתיק. תודה על העזרה !!!

השב
  • 16:01, 27 באוקטובר 2013

שלום רב,

מותר ללקוח להחליף עו"ד, אולם אין הדבר פוטר בהכרח מתשלום לעו"ד המוחלף.

כפי שהבנתי מדבריך, לא נחתם הסכם שכ"ט בינך לבין העו"ד שבכוונתך להחליף, ובמקרה זה הרי שיש לשלם שכר ראוי שנקבע בכל מקרה ע"פ נסיבותיו.

בהחלט ייתכן שבאם עוה"ד לא עשה דבר, אזי הוא לא זכאי לדבר, אולם יש לבחון היטב את הדברים.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אור גל-און

מנהל הפורום: עו"ד אור גל-און

גל-און קפל-שמואלי, משרד עורכי דין, הינו משרד בוטיק המתמחה במספר תחומים משפטיים יחודיים. צוות המשרד
למידע נוסף

053-9376365 חיוג
הודעה

מהו שכר הטרחה המומלץ או הראוי לטיפול בתיק שלך? האם למעשה חתימה על הסכם שכר טרחה עם עורך דין מחייב? מי קבע מהו שכר טרחת עורך דין ומה קורה כשמסיימים תיק בפשרה? כל זאת ונושאים נוספים הנוגעים גם לקהל עורכי הדין, לרבות סוגיית גביית שכר טרחה והסדרת הנושא - בפורום זה.

על שכר טרחה לעורך דין/ מדריך ללקוח