האם ראוי לגבות שכר טירחה מלא עבור תהליך משפטי גם אם נחתם הסכם טרם תביעה - פורום שכר טרחה - יחסי עורך דין - לקוח

שאלה חדשה
 • יוסי

  נשלח ע"ייוסי 13:53, 7 בנובמבר 2013

  בן משפחה החל תהליך גירושין מול אישתו. תחילה שניהם ניסו להגיע להסכם באמצעות עורכי דינם, בן המשפחה שילם סכום של 4000 ש"ח בקירוב לעורך דינו שהחל במו"מ לחתימת הסכם גירושין, לאחר תקופה של כמה חודשים הגיעו למבוי סתום, והאישה הגישה תביעה לבית משפט לענייני משפחה. עורך הדין ביקש סכום של 30000 ש"ח, והחל בכתיבת כתב הגנה, תוך מספר ימים ספורים החליטו בני הזוג להתפשר ולחתום על הסכם. עורך הדין לא מוכן להחזיר את הסכום הנכבד ששולם לו בטענה שהשקיע עבודה (נזכיר, לא הוגש כתב הגנה ולא היו כלל דיונים בבית משפט) האם זה ראוי? לדעתי לא איך ניתן לעזור לבן המשפחה להשיב את הכסף שכבר נגבה? תודה מראש

  השב
 • 10:27, 8 בנובמבר 2013

  בגלל ישראלים שרןצים הכל בהתחלה ואחר כך שזה מסתדר להם לא מכבדים הזכמים בכל דבר ככה לא רק בשכרטרחה לעואכי דין אנחנו עם של תחמנים. לא עומדים בהסכמים ולא רוצים לשם. בחול בארהב ואירפה לא רוצים לשמוע מישאאלים כמוך וכמו כולנו. ושןנאים אותנו בכל מקום. תשלם על מה שהתחיבת כשפנית לעורך דין טחנת לו בטח את המוח שילמד את הבעיה שלך עד הפרט האחרון רוב העבודה נעשית בלימוד המקרה רק שהקלינט הישראלי חושב שזמן לא עולה כסף ומגיעו לו הגל. אני הייתי גם תובע אותך על הפרת הסכם ועוד ועוד כמוך או כמו הקרוב שלך שבטח זה אתה זה הטיפוסים מהפח זבל.

  תגובה
 • 14:24, 10 בנובמבר 2013

  על מנת להשיב כראוי לשאלתך, יש לבחון היטב את הסכם שכה"ט בין הצדדים ואת העבודה שביצע עורך הדין בפועל.

  רק כך ניתן לקבוע באם זכאי בן משפחתך להחזר או באם אכן זכאי עורך הדין למלוא הסכום שגבה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אור גל-און

מנהל הפורום: עו"ד אור גל-און

גל-און קפל-שמואלי, משרד עורכי דין, הינו משרד בוטיק המתמחה במספר תחומים משפטיים יחודיים. צוות המשרד
למידע נוסף

053-9376365 חיוג
הודעה

מהו שכר הטרחה המומלץ או הראוי לטיפול בתיק שלך? האם למעשה חתימה על הסכם שכר טרחה עם עורך דין מחייב? מי קבע מהו שכר טרחת עורך דין ומה קורה כשמסיימים תיק בפשרה? כל זאת ונושאים נוספים הנוגעים גם לקהל עורכי הדין, לרבות סוגיית גביית שכר טרחה והסדרת הנושא - בפורום זה.

על שכר טרחה לעורך דין/ מדריך ללקוח