שכר טרחה הוצאה לפועל - פורום שכר טרחה - יחסי עורך דין - לקוח

שאלה חדשה
  • אני

נשלח ע"יאני 18:40, 5 בפברואר 2014

שלום לעו"ד אור גל און, אנסה לתמצת ולקצר את שאלתי: נפתח נגדי תיק הוצל"פ מהבנק, רציתי שעו"ד תטפל בתיק כי הייתי סבורה שכך יהיה יותר טוב. גם ריבוי המידע באינטרנט קצת בלבל אותי. ואני למדתי פסיכולוגיה ולא משפטים. באזהרה נרשם שעלי לשלם 1000 ש"ח כל חודש, ואני הייתי מוכנה לכך. הדבר היחידי שביקשתי מעורכת הדין המכובדת הוא שתגיש בקשת עיכוב הליכים בתיק על מנת שלא יעקלו לי את משכורתי. שילמתי על זה 1500 ש"ח. (בינתיים כבר חלפה לה תקופת האזהרה אך אני שילמתי את התשלום הראשון). לאחר מס' ימים התקבלה החלטת הרשמת כי עלי למלא שאלון. (שאלון חייב 1 +כל המסמכים) שאלה 1: עורכת הדין לא הייתה צריכה לדעת זאת לפני? (שלא ניתן לקבל עיכוב הליכים ללא השאלון הזה)... היא אמרה שהיא תגיש לי את השאלון תמורת 1500 ש"ח נוספים, ושכדאי לי לבקש פחות לשלם (בערך 500). הסכמתי. עברו להם שבועיים, ושלושה. והיא לא מגישה את השאלון. בינתיים צריך לשלם את השובר הנוסף, ואני חשופה לעיקולים ללא עיכוב הליכים... (מזל שהעו"ד של הבנק אנושי). בסוף החודש, כאשר ראיתי שהיא לא מגישה את השאלון, לא עונה לי לטלפונים, לא מגיבה למיילים, לא מודיעה בכלל שהיא לא יכולה/לא רוצה/לא מתאים לה להגיש את השאלון, הלכתי לבדי ללשכת ההוצאה לפועל והגשתי הכל לבד. פועל יוצא - קיבלתי לשלם יותר מהאזהרה... 1600 ש"ח. כאשר היא שמעה שהלכתי לבד ללשכה, היא הודיעה לי בהודעת SMS (סוף סוף ענתה) : "יצאתי מהתיק". כל זה טוב ויפה, אך היא לא הודיעה לעו"ד של הבנק שהיא לא מייצגת אותי יותר, והוא (מתוך כלל אתיקה לא כתוב כלשהו) לא מסכים לדבר איתי אם אין רשות ממנה. שאלה 2: זה לא היה מהתפקיד שלה להודיע לעו"ד/להוצאה לפועל שהיא לא מייצגת אותי יותר? ואם אני רוצה לעשות זאת - מה הדרך? תודה רבה על התשובה!!

השב
  • 14:07, 6 בפברואר 2014

שלום רב,

מדובר בעניין רחב למדי שאין אפשרות ליתן תשובה ראויה בעניינו במסגרת פורום זה, ועל בסיס מידע חלקי.

ממליץ לפנות לייעוץ מקצועי.

תגובה
  • 20:20, 6 בפברואר 2014

הבנתי,
    אבל עכשיו איך אני "מוציאה אותה" מהייצוג שלי ? על מנת שהעורך דין יוכל לדבר איתי?
    היא אומנם התפטרה מהתיק אבל לא טרחה להודיע לאף אחד

תגובה
  • 16:06, 9 בפברואר 2014

דווקא נקודה זו אינה בעייתית.

עורך דינך החדש יכול פשוט לתת הודעה בתיק שבה הוא מעדכן על החלפת הייצוג.

אין צורך באישור עורך הדין הקודם בנסיבות אלו.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אור גל-און

מנהל הפורום: עו"ד אור גל-און

גל-און קפל-שמואלי, משרד עורכי דין, הינו משרד בוטיק המתמחה במספר תחומים משפטיים יחודיים. צוות המשרד
למידע נוסף

053-9376365 חיוג
הודעה

מהו שכר הטרחה המומלץ או הראוי לטיפול בתיק שלך? האם למעשה חתימה על הסכם שכר טרחה עם עורך דין מחייב? מי קבע מהו שכר טרחת עורך דין ומה קורה כשמסיימים תיק בפשרה? כל זאת ונושאים נוספים הנוגעים גם לקהל עורכי הדין, לרבות סוגיית גביית שכר טרחה והסדרת הנושא - בפורום זה.

על שכר טרחה לעורך דין/ מדריך ללקוח