התנקות מעו"ד "מכהן" - פורום שכר טרחה - יחסי עורך דין - לקוח

שאלה חדשה
 • טל

  נשלח ע"יטל 22:32, 6 ביולי 2014

  שלום רב, לפני כ-3 שנים פניתי לעו"ד מכובד ומוביל בתחומו ושכרתי את שירותיו לערער על צוואתה של אמי ז"ל, שלטענתי לא היתה כשירה בעת החתימה עליה (חתמה בחייה על כ-11 צוואות, מרביתן בתקופה שבהן לא היתה כשירה מנטאלית). ב-3 שנים אלה אותו עו"ד גרם לי לעבוד בשבילו, סירב לפגוש בי, התנהל מולי במייל בלבד, תבע ממני להעביר אליו חומרים מביהמ"ש שונים, דרש ממני להחליט מי יהיה הרופא המומחה שייתן חוות דעת מומחה על מצבה הרפואי, וכעת מודיע לי שעליי להחליט מי העדים שיופיעו במשפט- האיש מסרב להעניק ייעוץ/עבודה משפטית כלשהם! לאחר 3 שנים של עבודה עבורו, עם תוצאות עלובות בתיק עם פונטיאל מנצח, ההולך ומאבד מחוזקו, עייפתי והתייאשתי. איני מעוניינת להמשיך את ההליך במשפטי בכלל, ואני מעוניינת להפסיק את ההתקשרות עם אותו עו"ד, וליסוג מן התביעה. לא כי איני מאמינה בצדקתי, אלא כי איני מרגישה שיש לי פרטנר למלחמה, וכי ברור לי שההפסד בוא יבוא ,ועוד לפני כן יתבע ממני שנים רבות של עוגמת נפש והוצאות פיננסיות גבוהות. ההתקשרות שלי מול אותו עו"ד היא באחוזים. האם אוכל להודיע לו על רצוני ליסוג מן התביעה ולאפשר לו לקבל את האחוזים שחתמנו עליהם מהחלק העלוב שנקבע לי מראש בתיק? ואם לא, מהן חובותיי כלפיו, באם ברצוני לסיים כעת את ההתקשרות ואת התביעה. בתודה, טל

  השב
 • 18:13, 7 ביולי 2014

  שלום רב,

  יש לך זכות כמובן להחליף עו"ד (או לחדול מהתקשרות עמו), אולם הדבר אינו פוטר מתשלום שכר לעו"ד המוחלף. מהו שכר זה? אין בידי די הנתונים - הדבר תלוי בנוסחו של הסכם שכה"ט, בנסיבות העניין, ובעבודה שבוצעה ע"י העו"ד בפועל.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אור גל-און

מנהל הפורום: עו"ד אור גל-און

גל-און קפל-שמואלי, משרד עורכי דין, הינו משרד בוטיק המתמחה במספר תחומים משפטיים יחודיים. צוות המשרד
למידע נוסף

053-9376365 חיוג
הודעה

מהו שכר הטרחה המומלץ או הראוי לטיפול בתיק שלך? האם למעשה חתימה על הסכם שכר טרחה עם עורך דין מחייב? מי קבע מהו שכר טרחת עורך דין ומה קורה כשמסיימים תיק בפשרה? כל זאת ונושאים נוספים הנוגעים גם לקהל עורכי הדין, לרבות סוגיית גביית שכר טרחה והסדרת הנושא - בפורום זה.

על שכר טרחה לעורך דין/ מדריך ללקוח