שכ"ט מוגזם נדרש בדיעבד ללא הסכם בכתב או בע"פ - פורום שכר טרחה - יחסי עורך דין - לקוח

שאלה חדשה
  • טלמור

נשלח ע"יטלמור 23:28, 9 באוגוסט 2014

עו"ד שהכרתי בעבר ייעץ במסגרת התייעצות שכדאי לי לקבל במתנה את דירת אבי בעודו בחיים, למרות שאני רשום כיורשו הבלעדי בצוואתו שהופקדה בידי . זאת מטעמי מיסוי . עבור הייעוץ שילמתי לעו"ד 1000 ש"ח וקיבלתי ממנו רשימה של 4 מסמכי הדירה שעל אבי להמציא לו כדי להכין הסכם העברה .... בעקרון אבי הסכים להעברה אך יחד עם זאת ביקש לברר עם חברו עו"ד אחר את כדאיות פרטי הייעוץ . לאחר שעו"ד (חברו) שמע הפרטים הוא שוכנע בהכירו את הקשר האמיץ שקיים ביני לבין אבי, שאין כל טעם בפעולה זו . לאחר שהחלטתי לרדת מהנושא תבע ממני עו"ד שייעץ לי בתמורה לתשלום של 1000 ש"ח לשלם לו 10.000 ש"ח נוספים כשכ"ט יובהר: לא נאמר לי בכל צורה ולא חתמתי על הסכם שכ"ט כל שהוא עם עו"ד, למעשה הוא לא "העלה כלל נושא זה על השולחן במהלך שיחתנו" שאלתי היא : האם לא חלה חובה על כל נותן שירות לרבות עו"ד להודיע , ללקוח את שכ"ט שהוא עשוי לתבוע עבור טרחתו ? שהרי זכותו הצרכנית של מקבל השירות לבדוק בעוד מועד אם אותו שכ"ט מתאים לו ותחרותי . בגלל התשלום המוקדם ליעוץ מחד, ואי הצגת תביעת תשלום אחרת /נוספת להשלמת העברה, הבנתי ששכר הייעוץ כולל את הכנת הסכם העברה . על אחת כמה וכמה לא עלה דעתי שהכנתו תעלה פי 10 יותר . אבי שהסכים לתת לי את דירתו כמתנה מתנגד בתוקף לתביעת התשלום ולהמשך ההליך . בנסיבות אלה כיצד עלי לנהוג? אודה על תשובתכם המלומדת .

השב
  • 09:39, 10 באוגוסט 2014

שלום רב,

מהנתונים שהצגת בשאלתך לא ברור בגין מה נדרש ממך שכ"ט בסך של 10,000 ש"ח.

אנא נסה להבהיר זאת או אועמי קשר ואנסה להבין ולסייע.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אור גל-און

מנהל הפורום: עו"ד אור גל-און

גל-און קפל-שמואלי, משרד עורכי דין, הינו משרד בוטיק המתמחה במספר תחומים משפטיים יחודיים. צוות המשרד
למידע נוסף

053-9376365 חיוג
הודעה

מהו שכר הטרחה המומלץ או הראוי לטיפול בתיק שלך? האם למעשה חתימה על הסכם שכר טרחה עם עורך דין מחייב? מי קבע מהו שכר טרחת עורך דין ומה קורה כשמסיימים תיק בפשרה? כל זאת ונושאים נוספים הנוגעים גם לקהל עורכי הדין, לרבות סוגיית גביית שכר טרחה והסדרת הנושא - בפורום זה.

על שכר טרחה לעורך דין/ מדריך ללקוח