שכ"ט עו"ד ללא הודעה מוקדמת או הבהרה - פורום שכר טרחה - יחסי עורך דין - לקוח

שאלה חדשה
  • אבי

נשלח ע"יאבי 00:28, 11 באוגוסט 2014

עו"ד גל-און שלום רב , מבקש לדעת ברשותך איך עליי לנהוג במקרה הבא: הייתי בקשר של 3 מיילים עם עו"ד לעניני ביטוח סיעודי של אימי- אשה מבוגרת .הצעתי לעוה"ד לבוא למשרדה על מנת שתבחן את הדברים בצורה מקצועית יותר .עוה"ד הורתה לי איזה מסמכים להביא עימי .לאחר כ - 25 דק' במשרדה אמרה לי עוה"ד שנהוג להשאיר את המסמכים במשרדה לעיון והיא תחזור אליי בדוא"ל .לאחר 24 שעות שלחה אליי בדוא"ל הסכם לחתימה +בקשה לחתימה על יפוי כוח וויתור על סודיות רפואית .היות ובהסכם הותוותה גם דרך פעולתה של עוה"ד שלא תאמה לחליפת המיילים בינינו (היה 'טוויסט' משמעותי שלקח את הדברים למקום אחר מאשר בדוא"ל) וגם שכה"ט שונה עקב כך עניתי בנימוס לעוה"ד שהיות ואיננו רואים עין בעין את הדברים לא אוכל לתת לה לייצגני .תגובתה המיידית הייתה דרישה לשכ"ט של 850 ש"ח .מיותר לציין כי בשום שלב לא נאמר על ידה -לא במייל ולא בפגישה- כי היעוץ יעלה כסף וכי אחוייב בגינו. אני חש כי לכאורה הדבר נעשה ככעס(ואולי גם אגו) על אי מסירתי את התיק לעוה"ד וכי לא באו אליי לכאורה בידיים נקיות ולא יידעו אותי בדבר התשלום.מבקש לציין, שעשיתי בדיוק כמו שאתם ממליצים לבדוק 2-3 עו"ד בתחום ולקבל החלטה .השניים האחרים הקודמים איתם התייעצתי נושא התשלום בכלל לא עלה ומכאן תחושת החמיצות שלי .האם אני צודק? מה עליי לעשות האם אני נדרש לשלם כדין למרות שלא הובהר לי מלכתחילה נושא התשלום? תודה מראש!

השב
  • 13:05, 12 באוגוסט 2014

מדובר בשאלה ארוכה ומורכבת, אולם אנסה בכל זאת להשיב במסגרת מצומצמת זו.

את מתארת מצב בו לא סוכם על שכר בגין הייעוץ והבדיקה, ומאידך גם לא סוכם שזה ללא שכר.

במצב דברים זה, זכאי נותן השירות (עוה"ד במקרה הנדון) לקבלת שכר ראוי. דרישת עוה"ד (850 ש"ח) הינה מקובלת יחסית, אולם אינני יכול לקבוע באם אכן מדובר בשכר ראוי או לא בנסיבות הספציפיות.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אור גל-און

מנהל הפורום: עו"ד אור גל-און

גל-און קפל-שמואלי, משרד עורכי דין, הינו משרד בוטיק המתמחה במספר תחומים משפטיים יחודיים. צוות המשרד
למידע נוסף

053-9376365 חיוג
הודעה

מהו שכר הטרחה המומלץ או הראוי לטיפול בתיק שלך? האם למעשה חתימה על הסכם שכר טרחה עם עורך דין מחייב? מי קבע מהו שכר טרחת עורך דין ומה קורה כשמסיימים תיק בפשרה? כל זאת ונושאים נוספים הנוגעים גם לקהל עורכי הדין, לרבות סוגיית גביית שכר טרחה והסדרת הנושא - בפורום זה.

על שכר טרחה לעורך דין/ מדריך ללקוח