שכר טרחה עו"ד בעסקת קניית דירה - פורום שכר טרחה - יחסי עורך דין - לקוח

שאלה חדשה
 • בר

  נשלח ע"יבר 09:09, 8 בדצמבר 2014

  שלום,בעסקת קניית דירה הוחלפו טיוטות נוסח חוזה בין עורכי הדין ולאחר מעל חודש חזרו בהם המוכרים מהעסקה בטענה שלא מצליחים למצוא דירה אחרת ושלא הצליחו לקבל בחוזה הנוכחי את כל דרישותהם. העורך דין שלנו לא אמר לנו שישנה אפשרות למצב של אי הגעה לחוזה מוגמר ביחס לדירה וכן לא נסגר ביננו סכום כספי למצב זה. העורך דין שלנו פנה למוכרים שיממנו את שכרו ואת הוצאות שמאי (2500 ש"ח)ונענה בשלילה.האם אנחנו מחוייבים לאור המצב שנוצר בתשלום כלשהו לעורך דין ולשמאי?האם ניתן לתבוע בבית משפט את המוכרים על כל ההוצאות ועוגמת נפש כי בזמן שהפסקנו לחפש דירה התחילו להעלות מכירי דירות ונגרם לנו הפסד כספי כתוצאה מזה. תודה

  השב
 • 15:20, 14 בדצמבר 2014

  שלום רב,

  אתה מתאר מצב בו עורך דין עבד אולם לא סוכם שכ"ט למקרה של אי חתימת הסכם. במצב דברים זה זכאי עורך הדין, ככל נותן שירותים, לשכר ראוי, אשר נקבע בכל מקרה ע"פ נסיבותיו.

  לגבי הוצאות שמאי, אלו בוודאי לא צריכות להיות ממומנות ע"י עורך הדין.

  לגבי זכות תביעה שלכם את המוכרים, אין די נתונים על מנת לעסוק ולייעץ בעניין זה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אור גל-און

מנהל הפורום: עו"ד אור גל-און

גל-און קפל-שמואלי, משרד עורכי דין, הינו משרד בוטיק המתמחה במספר תחומים משפטיים יחודיים. צוות המשרד
למידע נוסף

053-9376365 חיוג
הודעה

מהו שכר הטרחה המומלץ או הראוי לטיפול בתיק שלך? האם למעשה חתימה על הסכם שכר טרחה עם עורך דין מחייב? מי קבע מהו שכר טרחת עורך דין ומה קורה כשמסיימים תיק בפשרה? כל זאת ונושאים נוספים הנוגעים גם לקהל עורכי הדין, לרבות סוגיית גביית שכר טרחה והסדרת הנושא - בפורום זה.

על שכר טרחה לעורך דין/ מדריך ללקוח