שכ"ט והוצאות - פורום שכר טרחה - יחסי עורך דין - לקוח

שאלה חדשה
 • גיל

  נשלח ע"יגיל 23:06, 15 באפריל 2015

  לאחר סיום הטיפול בתיק ,לאחר שעו"ד קיבל לחשבונו את סכום הפיצוי לו אני זכאי מחברת הביטוח בתיק נזיקין נפגע עבודה הגענו למעמד גמ"ח בו אמור העו"ד למסור לידי את סכוםהפיצוי המגיע לי בקיזוז שכר טרחתו , במעמד זה נתבקשתי ע"י עו"ד לשלם לו(מעבר לשכ"ט כפי שסוכם בהסכם ביני לבין עורך דיני ) סך של 1000 ש"ח פלוס מע"מ לטענת עו"ד סכום זה נגבה ממני בנוסף לשכ"ט בעבור הוצאות , כששאלתי עבור אילו הוצאות ודרשתי פירוט וקבלות עו"ד טען כי ישנה החלטה של לשכת עו"ד שמאפשרת לו לגבות ממני סך של עד 1000 ש"ח פלוס מע"מ עבור הוצאות וזאת מבלי שהוא חייב להציג בפני קבלות ופירוט . שאלתי האם אכן קיימת החלטה כזו? באם אכן קיימת איפה אוכל לצפות בה? האם זה חוקי מה שעשה עו"ד ? תודה רבה על עזרתך .

  השב
 • 10:04, 21 באפריל 2015

  שלום רב,

  בעיקרון אכן קיימת החלטה עקרונית שלוועדת שכ"ט בלשכת עורכי הדין כי בתיקים בסדרי גודל מסויים ניתן לגבות שכ"ט בסך של 1,000 ש"ח בעבור הוצאות כלליות שמשרד מוציא במסגרת ניהול תיק.

  לגבי המקרה הספציפי שלך, יש כמובן לבחון את הנסיבות, כגון האם נגבו הוצאות נוספות במסגרת ניהול ההליך וכדו'.

  באופן עקרוני, ההחלטה אכן קיימת.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אור גל-און

מנהל הפורום: עו"ד אור גל-און

גל-און קפל-שמואלי, משרד עורכי דין, הינו משרד בוטיק המתמחה במספר תחומים משפטיים יחודיים. צוות המשרד
למידע נוסף

053-9376365 חיוג
הודעה

מהו שכר הטרחה המומלץ או הראוי לטיפול בתיק שלך? האם למעשה חתימה על הסכם שכר טרחה עם עורך דין מחייב? מי קבע מהו שכר טרחת עורך דין ומה קורה כשמסיימים תיק בפשרה? כל זאת ונושאים נוספים הנוגעים גם לקהל עורכי הדין, לרבות סוגיית גביית שכר טרחה והסדרת הנושא - בפורום זה.

על שכר טרחה לעורך דין/ מדריך ללקוח