שאלה בעניין שכ"ט לעו"ד ( היוון ) - פורום שכר טרחה - יחסי עורך דין - לקוח

שאלה חדשה
 • מירב

  נשלח ע"ימירב 22:58, 25 במאי 2015

  שלום , יש לי שאלה בעניין תשלום עבור שכ"ט עו"ד (לא עבור סכום חד פעמי אלא עבור קצבה חודשית עבור אובדן כושר עבודה לצמיתות ועד הפנסיה) . בחוזה הוחתמנו על 3% היוון + 15% עמלה עבור קצבה חודשית . ובמקרה של סכום חד פעמי 20% ללא היוון . שאלה לפי מה נקבע סכום החישוב להיוון לפי סכום ברוטו או נטו (כי יש הורדות של מס בריאות+ ביטוח לאומי כל חודש שזה לא קשור להכנסה ) שאלה האם 3% ההיוון זה האחוז שקבוע בחוק או נתון לבחירת העו"ד ? ואם לא האם יש תיקרה לאחוז היוון ? (כי לנו ניתן הסבר שזה לפי החוק ) שאלה נוספת כאשר ביטוח לאומי קבע שמגיעה קצבת נכות מתאריך מסוים ,קיבלנו סכום כסף מאותו תאריך שהוא רטרו לפי הקצבה החודשית שמגיעה לנו . האם זה נחשב לסכום חד פעמי כפי שהעו"ד טוען ? או שזה צריך להיכנס לחישוב ההיוון? ושאלה אחרונה האם יש תקדים שקרה מקרה שלקוח שילם לעו"ד כסף מראש והקצבה שלו השתנתה מסיבה של קיצוץ בגמלה או מכל סיבה אחרת שלא באשמת הלקוח , האם הלקוח זכאי לקבל את התשלום ששילם לעו"ד מראש , את החלק היחסי בחזרה (כמובן לפי חישוב יחסי) ? אשמח לקבל תשובה .

  השב
 • 21:05, 1 ביוני 2015

  שלום רב,

  מדובר בשאלה רחבה ביותר שלא ניתן לתת לה מענה ראוי במסגרת מצומצמת זו. יש להיוועץ בנושא באופן סדור ומלא עם עורך דין מתחום ספציפי זה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אור גל-און

מנהל הפורום: עו"ד אור גל-און

גל-און קפל-שמואלי, משרד עורכי דין, הינו משרד בוטיק המתמחה במספר תחומים משפטיים יחודיים. צוות המשרד
למידע נוסף

053-9376365 חיוג
הודעה

מהו שכר הטרחה המומלץ או הראוי לטיפול בתיק שלך? האם למעשה חתימה על הסכם שכר טרחה עם עורך דין מחייב? מי קבע מהו שכר טרחת עורך דין ומה קורה כשמסיימים תיק בפשרה? כל זאת ונושאים נוספים הנוגעים גם לקהל עורכי הדין, לרבות סוגיית גביית שכר טרחה והסדרת הנושא - בפורום זה.

על שכר טרחה לעורך דין/ מדריך ללקוח