הסכם שכ"ט - פורום שכר טרחה - יחסי עורך דין - לקוח

שאלה חדשה
  • ירון

נשלח ע"יירון 12:22, 17 ביוני 2015

שלום, בשבוע הבא אני צפוי לחתום על הסכם פשרה במסגרת תביעת רשלנות רפואית. הסכום שהוצע ע"י השופט הוא "250,000 ש"ח בתוספת שכ"ט עו"ד והוצאות". כאמור פשרה זו מקובלת על הצדדים. עו"ד שלי טוען שמהסכום הנ"ל יועברו לידיי 190,000 ש"ח נטו. אשמח לסיוע בהבנת הסכם שכ"ט שלי איתו, לשם הבנת החישוב טרם הפגישה. בהסכם נכתב דלקמן: בהסכם שכ"ט נאמר כך: 1. ב. "... שלושים אחוז מכל סכום שישולם לך במסגרת פשרה שתושג, או במסגרת פס"ד, לרבות מכל סכום שייפסק כשכ"ט עו"ד ו/או הוצאות, ולמעט תשלומי אגרת בית המשפט. ג. לסכומים המפורטים לעיל, יתווסף מע"מ כדין. 2. כל סכום שייפסק במסגרת שכ"ט והוצאות במסגרת הליכי ביניים יועבר למשרדנו בנוסף לסכומים המפורטים לעיל". האם משמעות ההסכם היא כי מתוך 250,00 ש"ח שהציע השופט - ייגזרו 30% כשכ"ט בנוסף לשכ"ט שהוסיף השופט במסגרת הצעת הפשרה. כמו כן - מהו סכום שכ"ט שפוסק השופט? בהתאם להסכם הפרטני שלי מול עו"ד או שישנן איזשהן נורמות כלליות בתחום? תודה רבה, והמשך שבוע נעים.

השב
  • 15:14, 24 ביוני 2015

שלום רב,

ראשית, אין מדובר בסוגיה שניתן להשיב עליה או לנתחה כראוי במסגרת זו, על רגל אחת.

כן ניתןלומר שעושה הרושם מדבריך שהתחייבת לשלם לעו"ד 30% + מע"מ מכל סכום שייפסק, לרבות שכ"ט והוצאות, קרי האחוז ייגזר מלמעלה.

ככל שאין די מבחינתך במענה זה, מומלץ לפנות לייעוץ סדור.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אור גל-און

מנהל הפורום: עו"ד אור גל-און

גל-און קפל-שמואלי, משרד עורכי דין, הינו משרד בוטיק המתמחה במספר תחומים משפטיים יחודיים. צוות המשרד
למידע נוסף

053-9376365 חיוג
הודעה

מהו שכר הטרחה המומלץ או הראוי לטיפול בתיק שלך? האם למעשה חתימה על הסכם שכר טרחה עם עורך דין מחייב? מי קבע מהו שכר טרחת עורך דין ומה קורה כשמסיימים תיק בפשרה? כל זאת ונושאים נוספים הנוגעים גם לקהל עורכי הדין, לרבות סוגיית גביית שכר טרחה והסדרת הנושא - בפורום זה.

על שכר טרחה לעורך דין/ מדריך ללקוח