תוספות בדיעבד לשכ"ט שסוכם - פורום שכר טרחה - יחסי עורך דין - לקוח

שאלה חדשה
 • נורית בן ישי

  נשלח ע"ינורית בן ישי 08:49, 1 ביולי 2015

  סיכמנו עם עו"ד שכ"ט גלובאלי ע"ס 35 אל"ש לטיפול בתיק מתחילתו ועד סופו. כעת משהתקרבנו לשלב הסיכומים, קיבלנו מהעו"ד לתדהמתנו, מכתב רשום ובו פירוט יתרת חוב ובה מצויין שבגין הליכים נוספים בתיק בהם נדרש משרד העו"ד לטפל אנו צריכים לשלם 14 אל"ש. אני מרגישה שעורך הדין פועל בחוסר תום לב החל בתזמון - רגע לפני סיום התיק, באופן שליחת המכתב בדואר רשום כשנהגנו לנהל תקשורת בהודעות, טלפון ומיילים וכלה בעובדה שלא נאמר לנו אף פעם במהלך הדרך כי מדובר בפעולות שנצטרך לשלם בגינן. לא ברור לי מדוע העו"ד מעדכן אותנו בדיעבד על ההוצאות הנ"ל ולא עדכן אותנו על העלות הנדרשת בטרם ביצוע כל פעולה או קיבל את אישורנו עליה. בעצם התזמון של דרישה זו, רגע לפני סיכום המשפט וקבלת גזר הדין, אנו מרגישים נסחטים! אנא עצתך מה נוכל לעשות בנושא?

  השב
 • 09:02, 1 ביולי 2015

  סליחה, שכ"ט שסוכם הינו 25 אל"ש ולא 35.

  תגובה
 • 17:15, 7 ביולי 2015

  שלום רב,

  אומנם הדברים הינם על רגל אחת, אולם ראוי לשבת עם עורך הדין שלכם, יחד עם הסכם שכה"ט שנחתם, ולקבל הסבר ראוי בגין מה הנכם נדרשים לשלם. זו כמובן זכותכם.

  ככל שהדברים מעוגנים בהסכם שכה"ט, אזי על פניו זכאי עורך הדין לשכר ע"פ דרישתו. ככל והדברים אינם מעוגנים, יש לקבל הסבר ראוי לדבר (וייתכן בהחלט שקיים הסבר והדרישה מוצדקת).

  הנכם מוזמנים להפנות שאלתכם בחוזר לפורום זה לאחר קבלת ההסבר כאמור.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אור גל-און

מנהל הפורום: עו"ד אור גל-און

גל-און קפל-שמואלי, משרד עורכי דין, הינו משרד בוטיק המתמחה במספר תחומים משפטיים יחודיים. צוות המשרד
למידע נוסף

053-9376365 חיוג
הודעה

מהו שכר הטרחה המומלץ או הראוי לטיפול בתיק שלך? האם למעשה חתימה על הסכם שכר טרחה עם עורך דין מחייב? מי קבע מהו שכר טרחת עורך דין ומה קורה כשמסיימים תיק בפשרה? כל זאת ונושאים נוספים הנוגעים גם לקהל עורכי הדין, לרבות סוגיית גביית שכר טרחה והסדרת הנושא - בפורום זה.

על שכר טרחה לעורך דין/ מדריך ללקוח