שכ"ט - פורום שכר טרחה - יחסי עורך דין - לקוח

שאלה חדשה
 • רון

  נשלח ע"ירון 15:49, 19 בנובמבר 2015

  לעו"ד שלום יורשים שלא מסתדרים בינהם מונו 2 שני מנהלי עזבון שמיצגים שלושה יורשים. הסתיים התהליך והסכמנו לשלם 3 אחוז . שאלתי היא האם שכר טרחה 3 אחוז +מעמ מתחלק שווה בשווה בין היורשים? התהליך הסתיים ו המנהלי עזבון דורשים חצי חצי כלומר שיורש אחד ישלם חצי ושני היורשים האחרים את החצי שלהם |(כלומר כל אחד רבע). האם זו דרישה סבירה? הרי כל יורש קיבל שליש אז למה שיורש אחד ישלם שכט על עזבון מלא? (1.5%)

  השב
 • 06:22, 21 בנובמבר 2015

  שלום רב,

  שכה"ט של מנהלי העיזבון משולם מתוך נכסי/כספי העיזבון, ורק לאחר מכן אמור העיזבון להתחלק בין היורשים. זו הדרך הנכונה, המשקפת גם את חלקו של כל יורש בשכר זה.

  תגובה
 • 17:12, 23 בנובמבר 2015

  הבעיה היא (אולי) שכשהם דרשו השכ"ט בבקשה המפורטת של מה עשו לשופט אני לא שמתי לב שבראשית הבקשה הם דורשים שכט של 3 אחוז פלוס מעמ וכתבו ששכרים יחולק חצי חצי בין שניהם. זה מובן, אך לא היה מצויין שם כיצד השכט יחולק וישולם אלא רק שכל אחד יקבל חצי. השופט שלח לתגובה ומיד הסכמתי י כי היה י שכשהם ניהלו העזבון במשל 3 שנים הכל חולק חובות (כולל אגרות..) ונכסים שליש בין היורשים אז היה לי ברור שגם שכט חיולק ב 3.
  מעולם לא אמרו לי בעפ או בכתב שזה מה שיהיה...

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אור גל-און

מנהל הפורום: עו"ד אור גל-און

גל-און קפל-שמואלי, משרד עורכי דין, הינו משרד בוטיק המתמחה במספר תחומים משפטיים יחודיים. צוות המשרד
למידע נוסף

053-9376365 חיוג
הודעה

מהו שכר הטרחה המומלץ או הראוי לטיפול בתיק שלך? האם למעשה חתימה על הסכם שכר טרחה עם עורך דין מחייב? מי קבע מהו שכר טרחת עורך דין ומה קורה כשמסיימים תיק בפשרה? כל זאת ונושאים נוספים הנוגעים גם לקהל עורכי הדין, לרבות סוגיית גביית שכר טרחה והסדרת הנושא - בפורום זה.

על שכר טרחה לעורך דין/ מדריך ללקוח